| OwoOwo a întrebat:

Buna seara..Am o problema mare si urgenta si nu stiu cum sa o rezolv. Maine am teza si trebuie sa invat totul singura. Parintii nu vor sa ma ajute, nici nu vor sa se uite pe caietele mele. Nu ma simt deloc bine, si nu ma simt in stare sa memorez toate informatiile astea fara sa imi explice cineva. Stiu sigur ca parintii ma vor bate daca iau o nota mica, si imi este foarte frica. Anul trecut am luat 5 la teza la matematica; parintii m-au batut de mi-au sarit capacele, mi-a ramas semn o saptamana pe fata. Niciodata nu m-au ajutat sa invat la teza, de aceea am luat si note foarte mici. Imi este frica, pentru ca dupa orice teza si nota mica ei ma bat, si ma pedepsesc grav. Anul trecut mi-au luat internetul pentru 1 an intreg, telefonul si calculatorul. Nici afara nu aveam voie sa ies. Televizorul mi l-au vandut, telefonul la fel dupa ceva timp. Va rog sa ma ajutati, chiar am nevoie sa iau o nota mare la aceasta teza.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu 1 zi inainte te ai gandit la.problema asta mare?

| Ciubotaru_Cezar_Paul_1970 a răspuns:

Hai pe bune tu nu ai avut net pana acum ceva timp? Lasand aceste minciuni, poti invata cele mai usoare chestii, pentru a iti asigura nota 6 poate chiar 7

| smlltwnkd a răspuns:

Invata cat poti, citeste, cel mai important e sa citesti, sa te uiti peste exercitii formule eventual cauta pe net sau Youtube explicatii... altfel nu ai ce