| briannaloredana a întrebat:

Am nevoie de sfatul dumneavoastra pentru a ma linisti. am un prieten de 4 si de o saptamana el este plecat in strainatate. cat timp a stat acasa eram un intreg, eram unul pentr altul, vorbeam orice, faceam totul impreuna...acum, de o saptaman este tare ciudat. nici macar nu suna, daca il sun eu si imi raspunde(ceea ce este foarte rar) este foarte distant. el a mai fost plecat in strainatate dar mereu vorbeam la telefon, sau pe internet. nu a fost nici o zi in care sa nu vorbim. l-am intrebat daca are ceva sa-mi spuna, daca nu mai vrea sa fim impreuna si a spus canu e vorba despre asta. si totusi. ceva ciudat este la el. se poarta diferit, vorbeste diferit, nu da zile intregi semne de viata. nu explica care este cauza comportamentului lui, dar nici nu se schimba. eu nu stiu ce sa inteleg din asta.

1 răspuns:
| MEduard a răspuns:

Bună.

Dacă ai puterea să stai până vine în țară este okey. Poate are treabă şi nu vrea să fie deranjat. Când vine va fi totul diferit, încercați să vorbiți cât mai mult când vine şi să scoți de la el adevarul.