| JamesWatson a întrebat:

Am o curiozitate, când vă sărbătoriți zile de nastere preferați ca lumânări să fie formate din cifre sau să fie lumânări simple care să reprezinte numărul?
Spre exemplu 20:
Preferați 2 lumânări (una de 2 si una de 0) sau 20 de lumânări

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu număr, mi se pare mai drăguț.
Sau fără număr deloc și gata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am mai avut tort sau lumanari de vreo 5 ani. Prefer o cina buna si atat.

| Kyılε a răspuns:

Salut.
Nu am preferințe de acest gen. De obicei, oamenii aleg cifrele în locul lumânărilor, fiindcă sunt mai la îndemână, nu ocupă prea mult spațiu (închipuie-ți 50 de lumânări pe un tort nu foarte mare) și, estetic, arată mai "importante". Dar, acum, fiecare cu propriile preferințe.
Sănătate!

| JamesWatson explică (pentru Kyılε):

Adevarat lucrurile diferă de la persona la persoană. Încerc să îmi imaginez acel tort de o dimensiune mica și 50 de lumânări. Tot ce pot spune e ca sunt mai multe lumânări decât tort laughing
Multumesc pentru raspuns

| SiA31 a răspuns:

Sincer, eu una, prefer cifrele. Dar la ziua mamei, la petrecerea de la serviciu, de exemplu, am pus 44 de lumânări mici, doar ca să îi reamintesc că îmbătrânește, văzând așa de multe lumânări laughing) (și pentru că nimeni nu a stat să le numere, iar trecut de un anumit număr, femeile nu vor să le cunoască toată lumea vârsta).
Pe când, la copii, e mult mai distractiv să sufle în 10 lumânări, decât în 2, formate din 1 și 0. ^-^
Bineînțeles, depinde de locul unde are loc sărbătorirea zilei de naștere, dar și de invitații pe care îi ai ^-^ happy

| JamesWatson explică (pentru SiA31):

Ooo chiar sunt ceva. Cred că a durat ceva pana au fost aprinse toate.
Da am mai auzit de acest lucru ca femeile dupa o anumită vârstă nu prea împărtășesc ce vârstă au. Eu sincer nu înteleg de ce. Toți înaintăm în vârstă fie ca vrem sau nu. Și ar trebui să fim mândri ani pe care îi avem fie ei mai puțin cand de obicei avem mai puțin responsabilitati ori mai mulți cand căpătăm experiteta si înțelepciune.
Mulțumesc pentru raspuns.