| cocokokococokomo a întrebat:

Am o intrebare am vandut un produs pe okazii! dar am dat un nr de tel fals ce sa fac'?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

....De ce dracu ai da un numar fals cand tu esti vanzatorul?
Va bateti joc de banii vostri.

Majoritatea tranzactiilor de pe okazii se fac doar prim email, deci ai noroc.
Tu trimite-i un mail cumparatorului in care ii spui sa te contacteze *daca este cazul * la numarul de telefon real, si trimite-i coletul.
Atata timp cat cumparatorul ti-a trimis datele de contact si adresa nu ai probleme.
Dar zau daca inteleg de ce ai pune un nr fals atunci cand cumperi sau vinzi ceva...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar trebui sa verifice si cei de la okazii, ca aia de la Facebook! In felul asta, n-ar mai fi atatea probleme cu melteni din astia ca tine, destul de prosti incat, pe banii lor, sa dea date false.

| mona a răspuns:

Sa iti corecteti greseala, ia legatura cu persoana respectiva [gandeste-te ca cine a vrut sa cumpere produl poate chiar avea nevoie de el cu orice pret]

| relian a răspuns:

Pai de ce ai dat nr fals? Ce ai vindut nu era bun sau care a fost situatia? Daca ai facut asta atunci e naspa in sensul ca moral nu e frumos sa faci asa ceva.nici tie nu tiar conveni sa primesti altyceva decit ai cumparat.Si cred ca acel site este f slab daca permite asa ceva.Ce sa mai faci acum este sa te gindesti bine si sa nu o mai faci si altadata.In rest nu cred ca are cineva ce sa iti faca, pentru ca poti spune ca ai gresit, ori nu mai ai acel numar.Dar tot minciuna se numeste.Cind faci chestii de astea, adica incepi sa vinzi pe net ceva e bine sa fii cit mai cinstit, pentru ca asa o sa poti face bani si lumea sa te caute in continuare.

| michelia a răspuns:

Scrii un mail cumparatorului ( ti-a venit si tie pe mail adresa lui deja) si il anunti " noul" tau numar de telefon.
Apoi contactezi site-ul si ceri sa-ti schimbe datele de contact cu noul numar de telefon, pentru viitor.