| somniferu a întrebat:

Am o intrebare cam stupida dar cat mai multe raspunsuri m-ar ajuta enorm de mult...
Eu sunt in Norvegia si ce Craciu vreau sa merg acasa in Romania, mor de dorul prietenilor ca familie nu mai amcrying dar pentru prieteni care m-au ajutat tot timpul...si ii respect.
Sun impartit in 2 nu stiu ce sa fac sa merg sau sa nu merg?

Răspuns Câştigător
| liliana83 a răspuns:

eu sunt in Italia, dar de Craciun merg oricear fi. te-as sfatui sa mergi.Romania e frumoasa mi-e dor si mie de ea dar am ales sa raman aici in Italia si sa merg doar in vacanza in tara mea frumoasa. mi-e dor de tot. te cred, stiu cum e si de aceea cred ca ti-ar face bine o mica vacanza de iarna acasa in tara ta. happy

4 răspunsuri:
| Deea_1936 a răspuns:

Mai bine ai veni de dragul prietenilor tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino-acasa mai, de craciun sunt pe strazi organizate tot felul de festivitati, trupe de muzica, este frumos, artificii, nu face revelionul acasa, in strada si ai sa-ti aduci aminte de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promit ca daca sunt in bucuresti va vad si eu 1/2 de ora o sa fiu in piata constitutiei nu am pierdut nici un craciun si revelion, pe toate le-am facut in strada este foarte frumos, inedit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te poti hotari? Ce poate fi mai frumos decat un Craciun cu prietenii, asa cum stim noi romanii sa il petrecem, cu sarmale si caltabos, cu jumari si tuica, fripturi si vin bun de Ciumbrud, cu colinzile lui Hrusca... Vino acasa!