| Sangster_Madalin_1994 a întrebat:

Am o intrebare, daca imi plac materiile : romana, geografia, engleza, franceza, si mai deloc ce tine de matematica, fizica, chimie, biologie, etc.
Sa merg la FILOLOGIE sau la ȘTIINȚE SOCIALE?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

La filologie ca vei face matematica doar 2 clase la liceu, doar ca vei face latina in loc, in schim la stiinte sociale vei da teza la logica, psihologie, sociologie filosofie in loc de laina si istorie sau geografie.

| AC4S4 a răspuns:

La filologie.
La ambele faci la fel de putina fizica, chimie, biologie, dar la stiinte sociale faci mai multa matematica (in sensul ca la filologie in clasele 11-12 nu faci matematica deloc, dar la stiinte sociale faci).