| Meme10Meme a întrebat:

Am o intrebare: De ce a fost demolata cetatea lui Dromihete? De ce unele cetati dacice au fost "reabilitate" cu termopane? De ce isi bat joc de istoria noastra acesti nenorociti? De ce nu sustin arheologii? Niste arheologi au gasit o statueta veche de 23 de mii de ani si astia tot nu le-au dat sustinere finaciara. De ce? De ce nu fac sapaturi in miile de movile? Uite ce au gasit bulgarii. Deci, de ce?

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Si unde se afla cetatea asta a lui Dromihete? Ca istoricii o cauta de zeci de ani laughing Da-mi si mie un exemplu de cetatea dacica la care s-au pus termopane laughing)

| Meme10Meme explică (pentru Dismally):

Cauta pe net desteptule.

| Meme10Meme explică (pentru Dismally):

In Baragan este. Cauta pe net.

| Dismally a răspuns (pentru Meme10Meme):

Sunt presupuneri desteptule, nu exista dovezi clare ca acolo ar fi fost laughing Si cum ramane cu termopanele?

| Meme10Meme explică (pentru Dismally):

Cauta pe net cretinule. Block

| KsfNksf a răspuns:

Pentru că politicienii sunt prea ocupați să fure ca să ne susțină istoria!

| Meme10Meme explică (pentru KsfNksf):

Ar fi in interesul lor, ar fi niste atractii turistice care ar atrage milioane [poate chiar miliarde] de EURO. Ar putea sa fure mai mult si si-ar face reclama electorala. Cred ca ori sunt prosti, ori le este lene. Mizez pe ambele variante. Si uite, bulgarii au facut o asemenea propaganda incat in lume Taratul VLAHO-Bulgar este numit Al Doilea Tarat Bulgar [cand izvoarele istorice arata altceva]. Daca nu suntem in stare sa ne sustinem istoria, asta patim. De aceea revendica bulgarii Dobrogea...