| TheAnswerMan a întrebat:

..nu stiu cum sa-i spun.
Sunt foarte nedumerit.
Dumnezeu a inventat ochii pentru vazut, nasul pentru mirosit si gura pentru vorbit si mancat.
Dar parul de ce L-a inventat?
Nu pare o intrebare normala dar chiar sunt curios

Răspuns Câştigător
| Dangel a răspuns:

Pentru protectie.Ca sa nu raceasca partile pe care este parul.Cum ar fi:raceala incepe de la cap s.a.

10 răspunsuri:
| MsGringer a răspuns:

Pai tu nu trebuie sa te intrebi de ce Dumnezeu te-a creat cu par sau fara, pentru ca nu ai nici un drept.Sa-ti dau un exemplu:Tu faci o papusa, o creezi, iar ea vorbeste(prin absurd, sa zicem) si te intreaba de ce mai creat asa de ce mi-ai facut pe aia si pe cealalta, ceea ce nu e bine.Pentru ca ea nu trebuie sa te chestioneze pe tine pentru ca tu ai creea ce ai vrut, nu trebuie sa dai socoteala nimanui de ce ai facut, cu atat mai putin ei.Cam asa sta treaba si cu Dumnezeu.El stie de ce ne-a creat cu toate detaliile astea si nimic nu e nefolositor, pentru ca atunci nu ni-l mai "punea". Sper ca te-am lamurit ca vad ca esti cam nedumeritlaughing

| shadovv a răspuns:

Pentru reglarea temperaturii si ca sa nu ti intre lichide corporale (precum sudoarea) in diverse orificii (precum ochii).

| Elvina a răspuns:

Ca sa fim mai frumoase!

| WR104 a răspuns:

Sa aiba femeile de ce sa se traga.

| AresLusitani a răspuns:

Tine de cald... bine la oameni nu prea dar la animale e numai bun cand vine iarnawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru protectie.
Crezi ca acum milioane de oameni oamenii aveau haine, plapume?
Parul le proteja corpul.

| CausingCatastrophy a răspuns:

Ca sa avem ce pieptana si coafa.

| ramona1989 a răspuns:

Pentru ca are rol de protectie happy

| djRobert13 a răspuns:

Ca sa faca pere! laughing

| buuuby a răspuns:

Sa tina de cald iarna dar cei care nu il au...