| teo530 a întrebat:

Buna seara TPU! Stiu ca e o intrebare dusa dar sunt curios. Am vazut acum ca in frigider am vazut ca zboara un tantar. Nu am inventat eu chiar e adevaratlaughing. Ar putea muri daca il las acolo?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru tine am cautat asta
Aceste prime trei etape durează de obicei între 5 și 14 zile, în funcție de specie și de temperatura ambiantă, însă există importante excepții. Tantarii care locuiesc in zone in care unele anotimpuri ingheata sau fara apa petrec o parte a anului in diapause; ei întârzie dezvoltarea lor, de obicei de luni de zile, și continuă cu viață numai atunci când există suficientă apă sau căldură pentru nevoile lor

https://www.sv.uio.no/......faces.html

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,la noapte se transforma intr-un balaur care te va manca

| teo530 explică (pentru RAY):

N-am înțeles nimic din link că nu știu engleză dar mersi că ai căutat pentru mine și mai ales la o așa întrebare. Apreciez.

| RAY a răspuns (pentru teo530):

Adica el poate intra in hibernare si sta mult si timp

| teo530 explică (pentru RAY):

Mersi

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Pentru tine am cautat asta
Aceste prime trei etape durează de obicei între 5 și 14 zile, în funcție de specie și de temperatura ambiantă, însă există importante excepții. Tantarii care locuiesc in zone in care unele anotimpuri ingheata sau fara apa petrec o parte a anului in diapause; ei întârzie dezvoltarea lor, de obicei de luni de zile, și continuă cu viață numai atunci când există suficientă apă sau căldură pentru nevoile lor

https://www.sv.uio.no/......faces.html

| Dalmore a răspuns:

Vrei sa-l salvezi?