| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru femei si barbati si mai ales pentru cei ce sunt cuplati.
Daca la locul de munca ati avea o colega ce incearca sa iasa in evidenta prin imbracaminte sumara, transparenta sau care ii scoatea in evidenta partile intime ati fi scarbiti su incantati? Asta pentru barbati?
Pentru femei.
Ati lua masuri, ati interveni cumva?(daca sotul/partenerul vostru ar avea o astfel de colega)

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

As lua cazul opus dat fiind ca sunt fata si anume, daca la locul de munca ar veni un barbat provocator (am asemenea colegi). Pai mi-ar fi indiferent si mi s-ar parea superficial, deci pur si simplu l-as ignora.

Daca prietenul meu ar fi in preajma unei femei imbracate sumar nu as reactiona, eventual am rade impreuna de cat de puerila e femeia aia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa mint, as mai arunca un ochi din cand in cand, dar mi s ar parea din partea ei o atitudine total neprofesionista. Cat despre inselat, nu tine de cum se imbraca cei din jurul tau, tine doar de fiecare persoana in parte.

Cat despre a doua ta intrebare, mi se pare total aiurea ca partenerul sa intervina in astel de situatii la locul de munca.
Gandeste te ca lucrezi intr-un birou de 100 oameni. Cum ar fi ca intr-o zi partenerul / partenera sa apara acolo si sa intervina in probleme de genul. Eu m as desparti instant de ea

| Osana254 a răspuns (pentru suntserios):

O prietena de a mea este intr-o situatie similara si mi-a cerut sfatul. Iubitul ei i-a spus ca este o asemenea fata la el la munca si ca au inceput colegi sa faca plangere superiorilor pentru ca a devenit deranjant. Iubitul ei a spus ca a vazut cum se imbraca respectiva dar incearca pe cat posibil sa pastreze distanta pentru ca deja este dezgustat.A vazut-o ok dar deja i se pare ca prea se baga pe gatul lor dezbracata.
Ea m-a intrebat pe mine de situatia nu pentru ca e geloasa (a spus ea) ci pentru ca nu ii convine ca la locul de munca sa se umble in aia goala.A zis ca ar lua masuri in privinta asta despuinduse si ea in fata iubitului ei sa vada daca ei ii convine.

| suntserios a răspuns (pentru Osana254):

"A zis ca ar lua masuri in privinta asta despuinduse si ea in fata iubitului ei sa vada daca ei ii convine."

Huh?

| Osana254 a răspuns (pentru suntserios):

Adica o sa isi ia si ea decolteuri adanci si haine transparente in fata iubitului aleia (si ei) sa vada daca ii convine sa faca cineva asa... Daca ii place sa ii "oblige" cineva iubitu sa ii vada partile intime zilnic fara ca el sau ea sa poata comenta.
(Se cunosc intre ei in afara locului de munca)

| suntserios a răspuns (pentru Osana254):

Mda, tiganeala.

| Osana254 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu daca a spus-o la gluma sau serios dar nah. Oricum au discutat cu ea superiori si deja e penibil si jenant cand ajung barbati sa iti spuna "imbracate ca ne-am saturat sa iti vedem si ficati din tine".
Eu nu stiu cum as reactiona daca o colega de munca de a iubitului meu ar face din astea dar simt cumva ca m-ar deranja.E ca si cum ar insista constant ca unul din colegi ce poate sa fie si iubitul meu sa se bage in seama cu ea, iar daca nu se intampla asta iar ea mereu vine asa e ca si cum ar provoca constant ceia ce inseamna ca se da la el (si la restul dar tot acolo e daca nu face diferenta).

| Drimmero a răspuns:

N-as sari pe ea ca ultimul disperat, as privi-o, asta e clar si as analiza-o sa vad ce-i de capul ei, dar atata timp cat am iubita acasa si e ceva solid,, nu dau vrabia pe cioara,, nu merita sa faci asta, ramai cu privitul si iei mersul piticului. Ispite exista dar nu trebuie sa dai curs, in tot ceea ce faci exista provocari, ai cap pe umeri si trebuie sa gandesti rational, nu ca un animal plin de hormoni.

| Panamax a răspuns:

Daca arata bine,daca nu-i miroase transpiratia a hoit, daca nu foloseste parfumuri scarboase, daca nu este galagioasa, daca nu este machiata ca un clown, si daca are simtul umorului, prezenta ei poate fi incantatoare.

| Osana254 a răspuns (pentru Panamax):

Este clar ca o fata ce e cum ai spus tu nu o sa faca ce am scris eu mai sus niciodata.Pentru ca daca este o fata cizelata si cu bun gust nu se va rascraci despuiata in fata colegilor.

| ngllllll a răspuns:

Azi te astepti la orice. Ce sa mai zic de fetele din scoli si cum e ca profesor sa predai la fete imbracate sumar, de li se vad toate. Stai sa vezi ca vine vara acum. Pe de o parte femeia e femeie si trebuie respectata. Insa daca el se uita dupa altele, inseamna ca nu e multumit de ce are acasa. Fata trebuie sa ia masuri, sa fie mai altfel, sa nu fie mobila. Gata, dupa ce m-am luat, nu mai imi pasa cum arat in fata sotului. E valabil si pentru barbati. Dupa ce te iei cu o fata sa devii total neromantic, badaran, nespalat, urat, naingrijit. Cam pe aici merg lucrurile. Te straduiesti sa placi femeii/ barbatului. Nu gata, e a ta, punct, nu te mai straduiesti in nimic, ca nu ma mai ia nimeni. Si traiesti intr-o cocina in suflet, imbracat cum nimeresti, spui cuvinte urate, meci, bere, mici pe afara, si femeia pauza. Asa si la femeie. Se face o batoza 4*4, 100 kg, traieste in totala nepasare, vorbeste aiurea, nu se mai straduieste cu nimic. Eu daca iubesc o fata, nu mai am ochi pentru alta.