| Ramo137 a întrebat:

Am o intrebare si se pare ca nu am de unde afla un raspuns.
Cum dubleaza romanii desenele din engleza in romana, fara sa dispara si sunetele de pe fundal odata cand schimba vocea?
De exemplu cand pe fundal de aude un zgomot ci atunci mai vorbeste si cineva, trebuie sa ia de undeva si acel zgomot (sunet ce o fii) ca sa il puna odata cu vocea noastra de la romani.

eu mai fac mici desene animate, dar nu inteleg cum dubleaza din engleza in romana fara ca sunetele de pe fundal sa dispara.

Funda dau!

14 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si cu Movie Maker poti face asta. Se scoate sunetul original din fundal si pui tu altul. La sotul meu am vazut asta, cand editeaza un clip video, el este priceput in editarile video-foto.

| Ramo137 explică (pentru MihaelaDart):

Nu ma refer la asta. vreau sa scot doar vocea si sunetele de pe fundal sa ramana.
Movie Maker e un program foarte slab, nu pot face multe cu el...l-am avut.
Mersi! happy

| RAY a răspuns:

Sunt tot felul de programe care fac asta ramo

| Ramo137 explică (pentru RAY):

Nu cred ca vreun program ar putea face asa ceva.laughing

| RAY a răspuns (pentru Ramo137):

Se scoate ce vrei cu anumite programe sa stii, plus ca desenele poate veni fara voce doar cu sunetele de fundal

| Ramo137 explică (pentru RAY):

Se poate, insa nu le gasesc. As vrea sa dublez desene acasa cu niste prieteni dar nu gasesc.

| RAY a răspuns (pentru Ramo137):

Voi vedea maine ce pot gas pentru tine ok

| Ramo137 explică (pentru RAY):

Serios? laughing nu cred.
M-ai ajuta mult

| RAY a răspuns (pentru Ramo137):

Am sa vad ce pot face

| Andralmao a răspuns (pentru Ramo137):

De pe o aplicatie numita Fimora, alegi cat % sa se auda desenul in limba aia si cat % sa se auda vocea voastra

| Andralmao a răspuns (pentru Ramo137):

De pe o aplicatie numita Fimora, alegi cat % sa se auda desenul in limba aia si cat % sa se auda vocea voastra
Sper sa te ajute cu ceva!

| Ramo137 explică (pentru Andralmao):

Nu cred ca ai inteles ce vreau sa fac, sa scot doar vocea de tot insa sa ramana sunetele de pe fundal. Dar nu e posibil.

| Ramo137 explică (pentru RAY):

puppy dog eyes

| Andralmao a răspuns:

Este o aplicatie numita Filmora, de pe e poti sa dai cat sa se auda