| kittyBast a întrebat:

Am o mare problema cu somnul si nu stiu ce sa fac sau macar de la ce este. nu conteaza daca ma culc la 11:00 sau la 04:00, dimineata ma trezesc foarte greu, ziua merge bine pana ajung acasa si incepe sa mi se faca somn. nu ar fi o problema daca as dormi jumatate de ora poate o ora dar eu dorm 3 si nu aud ceasul sau daca incearca sa ma trezeste cineva..sunt disperata

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca totul depinde de psihicul tau.
incearca sa iti "obligi" creierul sa te trezesti, sa fi responsabila, ori un control medical nu strica
O seara bunahappy

| ElenaSA a răspuns:

Poate treci printr-o perioada grea pentru tine, stresanta. Incearca sa te culci mai devreme si sa dormi mai mult ca poate asta cere organismul pentru a-si reface rezervele de energie. Daca veti ca persista starea nu ar strica o vizita la medic si un set de analize.

| Laariss a răspuns:

Gandeste-te poate iei vreo pastila ceva poate avea efecte adverse daca nu poti dormi si eu am patit asta.