| Cσσкiє a întrebat:

Am o mare problemă... şi anume emoţiile.Astăzi am dat teză la matematică şi voi lua 8. Ştiam că am greşit, aşa că am încercat să fac exerciţiile pe care le greşisem.Am ştiut din prima! Aş fi luat 9, dar voi lua 7.5-8 din cauza emoţiilor.Erau nişte exerciţii foarte uşoare. Ce să fac?! Nu mi le pot controla orice aş face. Mi'am stricat ziua... Încă nu'mi vine să cred când mă gândesc că acasă le'am făcut corect imediat, iar la teză am greşit.sad

Răspuns Câştigător
| tim a răspuns:

Viata e frumoasa, de ce ti-o strici pentru o teza?! e doar o teza! sunt multe lucruri frumoase la care sa te gandesti. eu aveam note mult mai mici, dar asta nu m-a distrus, sunt lucruri mult mai grele decat o teza, dar trec si nici nu vei mai stii de ele. capu'sus, o sa fie bine! sa fim sanatosi, in rest toate trec, fie mai greu fie mai usor! happy

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Lasa teza!
viata merge mai departe!
atata timp cat u stii exercitiul, nota mica in teza nu te afecteaza cu nimic!

| BoGhDaN a răspuns:

Ancearca sa sa rogi niste colegi sa te sustina in fata doamnei profesoare si doamna profesoara sigur o sati mai dea niste ex care nu l-ati avut la teza

sper ca te-am ajutat asi mi s-a intamplat mie la teza la romana cu o compunere trebuia s-o fac despre un pisoi si am facut-o despre eu cum merg la teza si am primit -30 puncte

PA PA PA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot timpul incearca sa inveti cu 2 zile inainte de teza, ca cu o zi inainte numai sa repeti, astfel vei stii sigur, iar incearca sa fii calma si sa tragi aer in piept top timpul cand esti agitata