| 24082000 a întrebat:

Am o prietena de 15 ani si ii este frica sa doarma singura! Puteti sa imi spuneti de ce ii este frica sa doarma singura in camera?

Răspuns Câştigător
| Luca_Adina_1994 a răspuns:

Este cea mai cunoscuta problema problema legata de somn.E simplu.Ea a dormit mult timp cu mama/tatal ei acum cativa ani sau catva timp si s-a obisnuit asa. Spune-i sa se uite la ceva care ii place ei la tv 5 min inainte sa doarma, anime de exemplu, si ii va,, curata" chestia aia din cap.

| 24082000 explică (pentru Luca_Adina_1994):

Da, doarme mereu cu mama ei! Si acum ii este frica sa doarma singura!

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sa incerce sa doarma singura dar cu televizorul sau lampa aprinsa.E mai bine asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai intrabo pe ea, de unde sa stim noi?

| RainmakerX a răspuns:

Prima poza e geniala! rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Am avut si eu problema aceasta cand eram mai mic...
Asa patesc toti cei care dorm pana la varste mai "inaintate" impreuna cu parintii.

Eu am inceput sa dorm singur de pe la 12-13 ani. La inceput imi era frica dar am invatat repede ce trebuia facut.
Dadeam pe un canal luminos, eventual ceva linistit *Un reportaj cu animale de pe discovery de exemplu*, programam televizorul sa se stinga singur peste 30 de minute sau peste o ora si ma culcam. Cu timpul am scapat complet de aceasta problema.
Chiar nu are de ce sa se teama.
Trebuie doar sa incerce de cateva ori sa doarma acolo. Dupa ce o sa vada ca nu o sa moara o sa inceapa sa se simta mai bine.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa o intreb ultima oara cand ai vorbit cu ea.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Poat a avut parte, in viata de ceva traumatizant, poate are cosmaruri noaptea, poate au obisnut-o parintii ei sa doarma cu ei de cand era mica. Nu stiu, cel mai bine ar fi sa mearga la un psiholog.

| Luca_Adina_1994 a răspuns:

Sau IHATEPINK laughing))))))

| Aalyn91 a răspuns:

Daca ii este frica sa doarma singura culcate tu cu ea happy