| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.De fiecare data cand imi cumpar incaltaminte imi cumpar marime mica petru ca sunt foarte mica la picior si in graba cumparaturilor probez tot timpul piciorul stang si vad ca mi se potriveste iar cand ajung acasa constat ca la piciorul drept ma strange.Ce pot sa fac sa imi simt incaltamintea comoda in picior?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cauta un atelier de reparatii incaltaminte (greu de crezut dar sa stii ca mai exista si asa ceva) sau un atelier unde se executa incaltaminte la comanda si acolo ei, mesterii pantofari, executa si astfel de lucrari cu ajutorul unor sanuri/calapoduri speciale. Manopera in orasul in care stau eu este de 15 lei si se face de obicei in 2-3 zile.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fa cumparaturi seara nu dimineata, seara talpa e relaxata cumpara cu un numar mai mare

| Freya1 a răspuns:

Daca imi cumpar mai mare mie bun la unu si mare la celalalt iar daca imi cumpar fixa mie bun la unu si ma strange la celalalt.Nu stiu cum as putea sa il mai larges pe dreptu.

| pufulescu a răspuns:

Eu sunt baiat si exact la fel mi se intampla, piciorul drept il am putin mai mare decat piciorul stang. N-ai ce face decat sa probezi incaltamintea cu mai multa rabdare si atentie sau sa cauti atelier de cizmarie la tine in oras, asa cum zicea alt user.

| elenatha a răspuns:

Pai,poti sa faci comanda speciala pentru tine, esti mai speciala, te va csta mai mult, poti sa fii mai atenta cand iti cumperi caltaminte.