| superpissy40 a întrebat:

Am o problema la scoala.Noi suntem 30 in clasa si suntem cate 3 in banca pe doua randuri.Problema este ca doamna diriginta a zis ca o sa ne mute din banci chiar maine la prima ora si o sa fim cate 2 in banca si eu am doua prietene bune: Maria si Ana si eu vreau sa raman cu ele in banca. Dar Ana a zis ca vrea sa stea cu Maria in banca.Cu cine as putea sta si cum as putea rezolva problema ca la unii din clasa nu le convine?

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Eu cred ca te duci la scoala ca sa inveti si sa fii atenta la ore iar asta o poti face indiferent cu cine stai in banca.

| Karisma a răspuns:

Salut draga puppy dog eyes, crede-ma am fost si eu intr-o situatie ceva de genu.Dar ce sa-i faci daca asa sunt prietenii. Daca asa'zisele prietene ale tale vor sa se puna ambele intr-o banca lasale.Eu cred ca mai bine ar fi ca diriginta voastra sa va puna cum crede ea. Itre timp tu gindeste-te la teme diferite.Caci sincer nu prea conteaza cu cine stai, conteaza temele. puppy dog eyes puppy dog eyes funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diriginta este cea care decide cum isi organizeza clasa; voi sinteti obligati sa faceti ce vi se spune.Sinteti la scoala pentru a invata, nu conteaza cum sinteti asezati in banci.Numai bine.

| Lucasion a răspuns:

Pai mutate cu cineva care te simti bine care te ajuta la anumite exercitii la teste si multe altele nu nea parat trebuie sa stai cu pretenele tale foarte bune oricum vorbesti cu ele in pauza sper sa ti ajute raspunsul