| andreea_8373 a întrebat:

Am o problema si sper sa ma ajutati cu sfaturi. O prietena a mea care imi e si colega de clasa zice ca verisorul ei ma place, eu fiind in clasa a4a si el in a5a, prietena mea ma tortureaza intr-una cu el ba ca il cheama in excursii, ba ca zice ca imi scrie cantece, ba ca are tot felul de vise cu el si cu mine, eu sincera sa fiu nu stiu daca il plac dar cred ca nu.Problema e ca nu stiu daca e adevarat ca place sau daca ea minte? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| dolyan a răspuns:

Raspunsul meu este urmatorul: Am trecut prin situatii de genul, ea ma place la nebunie, dar eu...pauza,am incercat, pentru ca am zis ca merita sa incerc, dar ideea este ca eu fiind o fire careea ii place sa iubeasca si sa fiea iubit, a fost o experienta cam ciudata la inceput, de ce? Pt ca ea deja avand sentimente pentru mine, imi spunea toata ziua cat tine la mine, dar eu vazandu-o deoacamdata doar o companie buna, era cam greu sa raspund, fara sa o ranesc, dar si fara sa imi fac mie rau. Dar luinduo incet, incet, am reusit sa tin la ea, astfel ca a urmat o relatie ok. Deci, sfatul este sa nu te grabesti, sa ii spui de la inceput(daca hotarasti sa incerci) ca vrei sa incerci, pentru ca oricine merita o sansa, Dar spune-i ca nu vrei sa va grabiti! Sper ca te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
| dolyan a răspuns:

Da de ce a aparut cu anonim raspunsul meu? oricum, ma bucur ca ai ales raspunsul meu ca fiind bun, dar si mai mult ma bucur daca am reusit sa iti dau un sfat bun, oricum, eu asa as fi facut :-)

| Eu4EverX a răspuns:

Uite inca esti mica, e normal sa te indragostesti la orice varsta, dar mai asteapta, spune-i prietenei tale ca nu te intereseaza si sa nu imi mai spune lucruri din astea deoarece te deranjeazahappy

Succes:*