| ktalyn178 a întrebat:

Am observat ca nu imi mai functioneaza cartela de la interfon. Nu mai citeste codul de pe cartela si am impresia ca e din cauza faptului ca am varsat cafea pe ea. Unde gasesc sa fac o dublura IN BRASOV, pentru ca astfel de cartele se fac la comanda si comanda trebuie sa fie de cel putin 3 cartele straight face Eu am nevoie de una...
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca la administratorul blocului sau la firma care a montat interfonul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Presedintele de scară sau administratorul au cartele de interfon, iar o cartelă nu costă m ai mult de 20 lei.

| stlucian a răspuns:

In general firmele care au montat interfonul au un numar de apel in caz de defectiune/blocare scris chiar pe aparatul respectiv.Firma care este raspunzatoare cu service-ul va poate furniza O CARTELA DE ACCES contra cost.Acum depinde cu ce firma de service are contract firma care a montat interfonul+ asociatia de locatari daca este cazul(confirmare de accept in baza unui contract/etc.)

Daca exista aceste contracte firma de service sau cea care a montat interfonul ESTE OBLIGATA PRIN LEGE a face un duplicat pentru conlocuitorii acelui imobil!

Răspuns utilizator avertizat