| annamaria9999 a întrebat:

Am un telefon LG gt405.De dimineata i-am schimbat cartela, iar la pornire a functionat ok in prima faza, am introdus codul pin, dar dupa ce a aparut imaginea de fundal s-a blocat.Mai exact, nu mai raspunde la nicio comanda, tastele nu functioneaza, ecranul ramane pornit si este afisat textul,, se incarca,,.

Stie cineva din ce cauza s-a intamplat asta si cum as putea rezolva problema?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Se mai intampla la Lg. Eu am un Lg gd880 mini, si cand intram pe net si il foloseam destul de mult, se bloca, si trebuia sa scot bateria din el, sa o pun iar, si functiona ca inainte. Incearca sa scoti bateria, o pui iar, si introduci din nou codul pin. Daca face la fel, cred ca doar trimiterea inapoi la fabrica ca sa il repare este solutia (daca e in garantie inca). Bft

| mamasiita a răspuns:

Da am si eu dar e LG gt 400 si am avut aceeasi problema. poti sa il mai inchizi o data si apoi il redeschizi. daca nu merge nici asa poate ai pus cartela gresit. funda
?\