| anonim_4396 a întrebat:

Am observat o treaba aici pe TPU.
Daca minti, esti "vazut"bine, daca zici adevarul, esti un prost.
Asa tare deranjeaza adevarul?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Unii pun intrebari si'l da castigator pe cel care le convine...nu inteleg de ce ne mai cer ajutorul..."Prietenul meu m'a inselat cu 5 fete si ma bate... ce ziceti sa mai fiu cu el?"10 persoane raspund sa il paraseasca o singura persoana ii spune sa'l ierte... cele 10 persoane primesc nefolositor iar celalat castigator(un exemplu inventat de mine)... dar cam asa stau treburile cu unii de pe TPU... daca te intreaba una ce parere ai despre ea va primi castigator cel care se stie lingusii mai bine...omul se hraneste cu minciuni...asta e, n'ai ce face

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu numai pe TPU e valabila treaba.Si in viata de zi cu zi. E regula junglei.Numai cei care mint mai bine si mai mult supravietuiesc.Restul sunt fraieri/naivihappy

| Silvia a răspuns:

Eu nu cred ca este asa. Minciuna este de cele mai multe ori descoperita, fara sa vrei, si atunci pici mult mai prost daca daca spui adevarul...
Da.Adevarul deranjeaza. Ii deranjeaza pe oamenii care nu se respecta pe ei insisi si nu stiu sa isi accepte propria persoana.

| Flav a răspuns:

Asa-i si-n viata reala criticule.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca zici adevarul esti nesimtit, prost crescut s. a. m. d, daca minti si spui ceea ce unii vor sa auda esti cel mai bun. asta se intampla si in viata de zi cu zi.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru unii da. Eu il accept, nefiind perfect ii logic ca am si greieri pe creier, nu?

| albastrel a răspuns:

Uneori deranjeaza rau. mult prea rau...

| mirella25 a răspuns:

Cine minte inseamna ca nu prea are deloc caracter, iar cine zice adevarul mereu, bravo lui/ei! Dar, sa nu omitem faptul ca in orice minciuna spusa exista intotdeauna si o farama de adevar. Evident, depide si de gravitatea minciunii spuse...Contraziceti-ma daca nu am dreptate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la Dinu Paturica incoace, "Adevaru-i marfa proasta!".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul cui? adevarul asta e cu dus si in tors.adevarul meu nu ne si al tau si invers.aici e vorba de turma, daca te sprijina turma cu voturi te simti atotputernic si inteligent, adica esti destept.pentru mine a avea multi sustinatori nu inseamna ca esti si destept.asa ca treaba cu "aici", adica pe TPU, nu e reala. daca ne-am cunoaste in viata reala ar fi cu totul altceva, dar aici, doar ne dam cu presupusul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Doare pentru că este unul singur, unicat și au loc de întoarcere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mincinosu roade osu laughing