| alin_5120 a întrebat:

Am primit o amenda de la politie pentru ca am trecut pe rosu, ca pieton, si trebuie sa o platesc in 24 de ore. trebuie sa platesc 67 de lei la CEC. pot sa platesc in monezi, ma pot refuza?

Răspuns Câştigător
| blondu_9020 a răspuns:

Poti platii cum vrei tu.nu are voie sa te refuze nimeni.si monezile sunt tot bani(si eu am vreo 3 amenzi primite acum 1 an petnru fapte mai grave si nu le-am platit si nici nu o sa le platesc.nu are nimeni ce sa iti faca atata timp cat amenda nu e penala)

2 răspunsuri:
| CristinaKriss a răspuns:

Poti sa platesti in monezi. cine nu zice ca nu poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti platii, dar nu inteleg de ce? ai fost sanctionat pe buna dreptate, daca eram in locul policeman-ului te bateam de-ti sareau toti dintii din gura rolling on the floor