| Enigmaumana a întrebat:

Am primit azi o amenda de la vestita politie rutiera romana...Sincer sunt student si stau cam prost cu banii.Ce se intampla daca nu platesc amenda? Nu am nimic trecut pe numele meu si nu detin nimic...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti amenda va fi trimisa la organul fiscal de domiciliu care va incerca executarea silita. Daca nu se poate face, tu neavand salariu, alte venituri sau bunuri executabile silit, organul fiscal poate sesiza instanta de judecata care poate transforma amenda in ore de munca in folosul comunitatii.

| Valentyna290497 a răspuns:

Daca nu o platesti in 24 ore se dubleaza suma!