| darts01 a întrebat:

Unde trebuie sa platesc o amenda pe care am primit-o in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Din cate stiu eu te duci la directia de impozite si taxe arondata zonei in care locuiesti, iti iei o hartie cu ce trebuie sa platesti(intrebi si de unde iti iei chitanta sa fii sigur),
te duci si platesti la cec (din cate mai imi aduc aminte platile se fac in contul trezoreriei (care le afli la directia de impozite si taxe,
Te duci inapoi sa le dai chitanta ca ai platit (altfel patesti ca mine si te trezesti ca de ce ai amenzi cand le-ai platit deja)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti plati la serviciul de impozite si taxe a sectorului in care stai, la Trezoreria sectorului sau la o unitate a CEC Bank.

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi la impozite și taxe și o vei putea plăti acolo.

| Klandestin a răspuns:

La orice primarie.