| glasx a întrebat:

Am primit o intrebare de la un rus dar nu prea o inteleg: Почему в андертейле музыка фнафа а стоп хорошая идея(
De ce în muzica din lumea interlopă este o idee bună) puteti sa-mi explicati la ce se refera?

10 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Intreaba-l pe el ce are in vedere. Probabil nu se intelege ca semne de punctuatie n-a folosit.

| glasx explică (pentru 393Dan):

Nu-s rus daca traduci tu mai bine te invit sa zici

| 393Dan a răspuns (pentru glasx):

Cautam pe google translate, cam ce-ar putea sa insemne, ca propozitia nu prea are sens, plus am accesat si linkul care ii l-ai dat Raniei si numai ce am realizat ca acea persoana folosea englezisme scrise cu litere rusesti.
андертейле - nu-i lume interlopa sau ce-ati scris mai sus, ci "Undertale" (se referea la joaca undertale)
фнафа - s-ar fi putut referi la fnaf (joaca "five nights with freddy's")
Asa ca daca sa traducem ceea ce el a scris folosind semne de punctuatie adecvate: Почему в андертейле музыка фнафа? а стоп, хорошая идея! (
Ceea ce s-ar traduce ca: De ce in Undertale e muzica din FNAF? a stop, e idee buna! (

Nu stiu despre ce-i video-ul dar presupun ca a crezut ca videoul e o parodie Undertale cu melodia de fundal din Five nights at Freddy's.

| glasx explică (pentru 393Dan):

Chiar ii greu sa te uiti 4 minute?
E un AMV care prezinta undertale(un joc din 2015 popular) pe o melodie de la Five night at freedy, care este facut sa se potriveasca ritmic cu melodia in sine

| 393Dan a răspuns (pentru glasx):

L-am vizionat, sperand sa gasesc ceva indicii despre ce rusul cela vorbea, insa pur si simplu eu n-am jucat undertale sau fnaf si nu puteam intelege despe ce-i. Pentru mine era doar un video animat.

| glasx explică (pentru 393Dan):

Exact asta este o animatie laughing

| Raniaa a răspuns:

Nu este tocmai aia traducerea... intrebarea suna cam asa "De ce in lumea interlopa muzica... фнафа (habar nu am ce este ) oprirea este o idee buna ". Mai mult ca sigur, nu am tradus 100% corect, doar in mare. Depinde unde si pe subiect te-a adresat intrebare.

| glasx explică (pentru Raniaa):

Subiectul a fost legat de videoclipul asta: https://www.youtube.com/watch?v=jbVkFC9WEq0&t=
(gasesti comentariul mai jos)

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Sa inteleg ca ai facut traducerea pe google translate.
Hai sa-ti spun o chestie, Google-u translate nu-ti traduce corect cel putin nu frazele lungi. daca il pui sa-ti traduca ceva gen iti dau un exemplu.
rosu, el o sa-ti traduca corect adica red. Intelegi?

| glasx explică (pentru Seewk_Skrool_1985):

Stiam asta dar nu is rus si nici nu am dictionar de rusa.
ps. The redwinking