| klax187 a întrebat:

Am primit o oferta sa plec in jurul lumii pe o perioada de 2 ani... problema este ca am facultatea in curs, am o prietena de care ar trebui sa ma despart, am familia care nu ar fi de acord, dar eu imi doresc foarte mult... ce sa fac?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Decizia iti apartine. Trebuie sa pui in balanta ambele variante (plecare si facultatea), sa discuti cu familia...

| sweety_1169 a răspuns:

Eu zic sa pleci, e o ocazie unica, prietene gasesti oriunde... iar pe parinti ii poti convinge aducand argumente multehappy bafta a si da poti ingheta anul de fac si apoi o poti relua, eu daca as fi avut aceasta ocazie nu m as mai fi gandit de 2 oritongue oricine isi doreste sa faca incorjurul lumiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorinta este pe riscul tau, nu cunosti toate limbile, sanatatea trebuie sa fie perfecta ca daca nu in zimbabwie m-as mira sa gasesti vorbitori de engleza, vei manca mancaruri cu care nu esti obisnuit si vei avea probleme, accidente se intampla slava domnului si la urma urmei nu stai bine aici? pierzi facultatea iti pierzi si prietena ca sa ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eucryingsa plec in jurul lumii si cinci ani as sta de ar fi nevoielaughing

| klax187 explică:

Hei tu! persoana anonima! ce mai astepti? happy ce te retine? poate fi mai simplu decat ti-ai imaginat daca chiar iti doresti. si incredibil de ieftin