| Narcis31 a întrebat:

Am probleme cu alcool-ul. Găsesc fericirea cand beau și mă simt bine. Părinții mă dau afară din casă... Am nevoie de sfat-uri din partea voastră, sunt bulversat, fetelor... Vreau să-mi găsesc fericirea. Muzica jezz îmi aduce alinarea, am nevoie de tine, iubire happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fericirea nu-i in bautura, dimpotriva, aia duce direct la pierzanie.
Apoi, nu cred ca iti vei gasi tu pe cineva, daca iti place alcoolul, mai ales cand ai probleme atat de grave, de te dau pana si parintii afara din casa.
Asadar, daca vrei sa fii un om normal care sa fie iubit si fericit, va trebuii sa renunti la bautura.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu încerci să renunți la alcool?

| Emma30555 a răspuns:

De ce te dau parintii afara? Doar pentru ca bei mult sau faci si lucruri gresite atunci cand bei prea mult? Cheia e echilibrul. Nu e rau ca te distrezi, nu e rau deloc caci o viata avem dar sa nu exageram. Iubirea e frumoasa ne face pe toti mai buni, oamenii care nu au frustrari si fac ce simt sunt mai buni decat aceea care respecta mereu normele, asa ca sa nu regreti nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Patronu1 a răspuns:

Crede-mă ca și eu am fost dependent de alcool și știu cum e mai bine decât oricine de aici. Daca ai ajuns la sevraj, trebuie sa dai pe la alcoolici anonimi, dacă nu dai în bațaiala când te opresti din baut, înseamnă că dependenta e doar un capu tău și ca ar trebui sa ii pui punct înainte sa mori, sau mai rău, sa ajungi ca mine. Și nu vad ce problema au părinții tăi cu asta atata timp cât nu bei pe banii lor și sănătatea lor, mai ales dacă ești cuminte când bei. Bafta!