| Dan a întrebat:

Am pus aceasta intrebare "Sunteti pregatiti pentru ce o sa vina?", m-am uitat peste raspunsurile voastre si imi dau seama ca nu sunteti pregatiti pentru evenimentele ce vor veni.Cati dintre voi cunosc despre biblioteca din Alexandria?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Din câte ştiu eu Biblioteca din Alexandria a fost distrusă în toatalitate. Plăcuţele ceramice şi papirusurile nu au rezistat incendiului devastator. Astfel a disparut o comoara de informaţii imposibil de recuperat.

| Flav a răspuns:

Sa fiu pregatit pentru ce? Ce apocalipsa mai vine? Nu e mai bine sa respiram fara griji si ganduri? La cate previziuni au fost, trebuia sa murim de mult, ce rost are sa ne framantam? Daca e sa mori, mori si gata.
Traiti liber, bucurati-va de viata, nu ascultati toate ipotezele inventate de mass-media. Nici n-as dori sa-mi spuna cineva:''ba, tu o sa mori pe data aia!''. Vreau sa traiesc fara teama mortii, fara feeling-ul angoasei ce ma va macina ca-n acea data voi ramane o frunza aruncata in vant.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Dan, din totdeauna lumea a avut frica ca lumea va lua sfarsit. Pana acum pamantul ar fi disparut impreuna cu omenirea de nu stiu cate ori. In subconstientul ei, omenirea stie ca a participat direct la distrugerea pamantului, prin indiferenta si lacomie, prin maxima industrializare, prin lipsa de respect si dragoste pentru ceea ce ne inconjoara. Acum ne-a apucat frica mortii. Eu cred ca cel mai bine este sa ne vedem de vietile noastre si de familii, sa cautam, macar in al 12-lea ceas sa nu mai distrugem si sa speram ca planurile conspiratorilor nu se vor implini.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nu, nu stiu despre bibliotca din Alexandria dar stiu ca de foarte multi ani traim, noi romanii, intr-o adevarata lume plina de belele, criza la noi intotdeauna a fost. Locurile de munca la pamant si salariile nu mai are rost sa comentez.
Mai rau de atat... da va fi, atunci cand se implineste Sfanta Bibliewinking
Atunci sa ne vedem pe toti...Doamne ajuta!