| Desmnvj a întrebat:

Bună! Am și eu o întrebare, am 16 ani și cunosc un băiat de-o seama și suntem împreună de aproape 3 luni. Faza e ca mama nu știe și el vrea sa vina sa ma ia la o petrecere și mi-e rușine sa-i spun mamei, nu prea vorbesc cu ea despre chestii de genul. Mi-e sa nu se gândească la altceva..., dar sunt destul de mare sa-mi dau seama ce e bine și ce e rău.Ce ziceți ar fi bine sa ma lase? Sunt prea mica, oare sa ma lase cu el la petrecere? Aștept răspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ana, nu mai da raspunsuri daca nu citesti enuntul topicului ca nu ajuti pe nimeni!

Nu mai indemna copii de 16 ani sa se casatoreasca!
A scris fata foarte clar ca are 16 ani si el de asemenea, deci nu indemna copii minori sa se casatoreasca!
Tu asa faci cu copii tai, ii inveti sa se casatoreasca de minori?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde foarte mult de anturajul de la petrecere. Sunt prietenii lui sau ai tai? Daca sunt ai lui, ai grija. 3 luni nu inseamna nimic. Te poti insela in privinta unui om si dupa ce ai o relatie de ani de zile cu el. Eu as incerca in locul tau sa iau si o prietena cu mine, sa nu fiu chiar singura. Ti-am zis, nu poti avea incredere atat de mare in cineva pe care il cunosti de putin timp. Eu as tinde sa cred ca nu te-ar lasa mama ta la petrecere daca nu sunt prietenii tai. Poate ai avea sanse daca ai spune ca merge si prietena ta cu voi, si chiar sa mearga.

| Desmnvj explică (pentru Aasdfghj):

Da, dar nu am ce prietena sa iau, încerc sa evit subiectul ca nu m-aș duce de nebuna. Și nici mamei nu am curaj sa-i spun fiindcă nu îl cunoaste, nici nu știe de el!

| ania a răspuns:

Daca el e major si vrea sa se insoare cu tine si parintii tai sunt de acord e bine sa mergi cu el, altfel e prea repede.

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

Ce raspuns de rahat. In raspunsul tau nu conteaza decat parerea barbatului si a parintilor. ZERO pasare pentru copila aia.

Din ce ca.cat de secta faci parte de indemni minore pe site uri sa se insoare la 16 ani cu barbati pe care abia ii cunosc. Daca tu ai patit la asa nu obliga si alte fete sa ajunga scalve si masini de facut copii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Ana, nu mai da raspunsuri daca nu citesti enuntul topicului ca nu ajuti pe nimeni!

Nu mai indemna copii de 16 ani sa se casatoreasca!
A scris fata foarte clar ca are 16 ani si el de asemenea, deci nu indemna copii minori sa se casatoreasca!
Tu asa faci cu copii tai, ii inveti sa se casatoreasca de minori?

| sierra1 a răspuns:

Degeaba iți răspundem (sau nu) noi, cheia e la mamă-ta. Succes in discuțiile familiale!