| Diianna05 a întrebat:

Am racit si tusesc cam rau in ultima perioada si mi.e frica sa nu am pneumonie. As vrea sa ma duc sa-mi fac un control, dar eu mai si fumez ocazional, daca imi face radiografie sa observa ceva la plamani :-s

6 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Du-te singur la control, nu trebuie să mergi neapărat cu părinţii.

| Diianna05 explică (pentru oOSaritaOo):

Pai am doar 16 ani, ma gandeam ca poate mi se cere sa fiu insotita si de un parinte.

| oOSaritaOo a răspuns (pentru Diianna05):

Încearcă să vezi dacă te lasă singură.

| Diianna05 explică (pentru oOSaritaOo):

Si daca nu ma lasa, crezi ca se observa ceva la radiografie thinking

| oOSaritaOo a răspuns (pentru Diianna05):

Habar n-am, eu nu fac radiografii. Nu ai nimic de pierdut, du-te să vezi dacă poţi singură şi dacă nu poţi, întreabă pe doctorul de acolo dacă se vede, el va ştii cel mai bine. tongue

| BiuL a răspuns:

In principiu daca nu te doare spatele nu ai pneumonie. Anul trecut eu am tusit o luna de zile si am fost la medicul de familie si apoi la pneumofiziolog, si niciunul nu mi-a facut radiografie, doar m-au ascultat asa ca du-te linistita.