| Anaaaaa a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi. Nu am un program de somn tocmai bun: adorm noaptea pe la 1 jumate`-2.sau poate chiar mai tarziu si dimineaza ma trezesc la 7 fara ceva( cu greu). cand vin de la scoala, nu pot sa dorm. prefer sa stau putin la calculator si spun ca apoi ma culc, dar pana seara nu ma mai culc. si sunt foarte obosite. din cauza asta nici nu sunt prea atenta la ore. ce sa fac sa fiu mai odihnita?straight face

2 răspunsuri:
| adryano05 a răspuns:

Salut!
Nu ai ce sa faci sa fii mai odihnita decat sa dormi cel putin 6 ore pe zi si sa ai o alimentatie corespunzatoare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai prea mult la calculator. Daca esti la scoala, redu timpul de calculator + TV la maxim o ora pe zi, niciodata dupa ora 22. 00.