| ramona_1791 a întrebat:

Am si eu o catelusa chihuahua de aproximativ 1 an jumatate si sta in grija mea de jumatate de an si este in calduri de ceva timp.Acum ea ma asculta mai mult pe mine desi a fost catelul surorii mele ce pot face in acest caz? Care sunt riscurile daca nu o dau la imperecheat si nici nu o sterilizez?

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu este nici o problema doar cd este in acea perioada sa ai grija sa nu se imperecheze cu orice caine cd o duci la plimbare Te pup

| ramona_1791 explică:

Multumesc frumos m-ai ajutat enorm cu acest raspuns.Nu de alta dar nu eram sigura pentru ca foarte multe persoane mi-au zis ca poate sa moara sau sa innebuneasca si nu stiam sigur am crezut ca trebuie neaparat sa o dau la imperecheat sau sa o duc la sterilizat.Multumesc frumos inca odata.