| midnight12 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca tin perdeaua trasa peste calorifer nu se va incalzi asa de bine camera, adica daca perdeaua retine caldura si n-o lasa pe toata sa ajunga in camera. nu am perdeaua foarte groaza, zic eu si nici draperie. dau funda la cel care isi justifica raspunsul big grin

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ai dreptate. Perdelele impiedica (partial) aerul cald sa patrunda in camera. Vorbesc din proprie experienta. Intr-o iarna am tot inghetat si nu intelegeam "de ce", pentru ca caloriferele pareau destul de calde, iar aerul in incapere tot era rece. Si abia dupa ce am renuntat la perdele, am inteles "de ce".

P. S. Poti sa le ridici un pic pe timp de iarna. Chiar vei simti diferenta. Succes!