| Ella0034 a întrebat:

am o proiblema grava., anul trecut am lipsit de la scoala o saptamana. M-am simtit foarte rau si am adus scutire pe care am luat-o gresit cu data gresita de la medicul de familie. Asa ca am pus o cifra la data cu acelasi pix. S-a prins atunci la cabinetul scolii si mi-a spus ca ma duce la directoare. Am mintit-o ca am fost in spital pe doctorita si m-a scris undeva pe fisa medicala ca trebuie sa aduc bilet in septembrie. Va dati seama ca nu am avut de unde sa aduc. Anul trecut s-a intamplat asta pe la final. Anul asta sunt in a 12-a si nu am mai fost anuntata de la cabinet. Credeti ca o sa mai fiu chemata daca pana acum nu am fost? Se mai uita cineva la fisa aia si bilete de externare? Ce solutii credeti ca as putea sa iau daca se descopera? Astept raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti destul de neclara, banuiesc ca ai lipsit in cl. a XI-a.
Fii sigura ca nu o sa-ti mai ceara nimeni acum adeverinta si nu o sa se intample nimic, avand in vedere ca ai promovat acea clasa si nu a fost nici o urmare.

| Ella0034 explică (pentru Ioandelasal):

Anul acesta nu am lipsit mai deloc si nu am avut nevoie de adeverinta.stau foarte bine cu absentele. da am lipsit in clasa a XI-a. a fost o perioada in care am fost foarte bolnava si am fost internata in spital cu adevarat de 3 ori. numai ca in acea saptamana nu am mers la scoala. scuze pentru scris. m-am cam grabit si am uitat de semnele de punctuatie si de exprimarea coerenta.

| Ella0034 explică (pentru Ioandelasal):

Mie imi era frica sa nu cumva sa fiu exmatriculata sau ceva de genul. am obtinut rezultate bune la simulari si vreau sa intru in bac.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ella0034):

Fii linistita, n-ai fi de ce sa fii pedepsita cu nimic, cu atat mai putin exmatriculata acum.

| Ella0034 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!