| xqMelaniiie a întrebat:

E adevarat ca daca visezi un baiat/fata de dragobete sau de ziua indragostitiilor te vei casatori cu el/ea?

Răspuns Câştigător
| TatianaCecilia a răspuns:

Nu mas baza foarte mult pe treaba asta.In fond si definitiv sunt doar superstitii.Nimeni nu iti poate garanta ca asa este.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fals, dragă.
Și dacă te vei mărită cu el, nu va fi pentru că l-ai visat într-o zi anume.

Apropo, de ultimul Dragobete i-am visat pe Brad Pitt și George Clooney și-acu' nu știu pe care să-l aleg...
(Îți dai seama cât de bizar sună, nu?)

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Clooney poate sa-ti fie tata. Uita de el!
Ce aiurea suna o astfel de propozitie...

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu cred că vârsta e problema...
( http://youtu.be/M8RtUJwLl-s mă-nțelegi tu...)
A, uitasem complet de Will Smith și Banderas... Mă vizitară și ei în noaptea aia.
Hmm...se pune și Angelina Jolie?

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Aham.Fara suparare, dar din cauza celor asemeni tie, ce o ard constant cu aceasta idee ultra-permisiva, au aparut cupluri de genul Israela-Liviu(70-35) sau Doug Hutchinson-Courtney Stodden(52-17).

Varsta conteaza extrem de mult, determina chimi cuplului, atat cat si intelegerea dintre ei doi.Si multi, multi alti factori determinanti.

Banderas, daca as fi purtatoare de uter, m-ar lasa complet rece.Doar vocea lui e smechera.Valabil si la Will Smith.Si nu inteleg ce vedea lumea la Angelina, n-are nimic foarte atragator si nici actrita buna nu e.Meryl Streep, cand era tanara, arata mult mai bine ca ea.In prezent, vreo 20 de actrite cat de cat cunoscute arata mai bine ca ea, sa nu mai zic de capacitatile actoricesti.

| xqMelaniiie explică (pentru Dumnezău):

Cei ca mine? Cum adica? nici macar nu cred in sufletul-pereche! Sh eu cred ca Angelina arata ca un raton cu operatii faciale!

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Și care e problema ta cu..."cuplurile de genul"?
http://i.imgur.com/N1VDj.jpg

În rest...fiecare cu gusturile lui. Frumosul meu poate fi (și este) diferit de al tău. E perfect normal.

| xqMelaniiie explică (pentru NOname):

Exact!

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Cei mentionati de mine nu sunt cupluri, in realul sens al cuvantului.Sunt niste enormitati, niste anomalii.La nivelul cromozomilor, cred ca se produce un strasnic viol, cand cate un hazliu sau hazlie are chef sa se incurce cu persoane ce le pot fi parinti sau chiar si bunici, la diferente de 35+. This is fu*ked up.Badly!

Cu homosexualii sau lesbienele nu am probleme.Cat timp nu o ard extrem de colorati si ostentativ (daca ai vazut ce-i prin Amsterdam stii la ce ma refer),dezinhibato-ostinant,cum fac acei travestiti sau transgenderi ce se dau la pustani hetero,tot prin Amsterdam sau alta ghena patetica din Olanda,intesata de tagma asta a lorgenistilor. Lesbienele,sa nu fie misandre,homosexualii, sa nu fie misogini si eu sunt multumit. Daca-s misandre si totusi, se imbraca mai mult barbatesc, desi urasc barbatii, eu le arat drumul spre crematoriu.La fel si in cazul homosexualilor efeminati, care o ard la panatalonasi mov, voci pitigaiate si gesturi demne de Perez Hilton.Nu,tata,nu,la crematoriu si tu! Dupa cum vezi...nu orientarea ma deranjeaza pe mine, ce comportamentele aferente ale unor reprezentanti.Care ma enerveaza si la heterosexuali sau bisexuali.

Dupa placa pe care ai dat-o, sesizez ca s-a spart conducta de argumente.Haide,doar atat poti? Se poate sa mi se sara in cap, pe motiv c-as fi bigot, dar unii oamenii nu trebuie sa copuleze cu alti oamenii.Pur si simplu, e prea sfidator.

Mostra : http://www.rickey.org/......g-america/

Nu merge asa, nu merge deloc.Mai ales ca exista categoria aia "speciala", figurativ si propriu, care fac exact ca acestia, doar pentru ca li se pare cool si chic.Nu e frumos sa o arzi la 17 ani, cu unul de 52. E aberant.Nici sa ai 25 si sa stai cu unul de 52, sau si invers, in cazul barbatilor.E doar o fita, o arfa, o toana si un moft canceros, ce trebuie taiat de la radacina.Pentru ca nu e loc de remisie la cancerul asta. Ultra-libertarianismul in cazul relatiilor heterosexuale e complet eronat.Nu e vorba de gust, e vorba doar de impresie.E ridicol!

Tu ai 30.Ai sta cu unul de 14 sau 60? Poate reusesc sa nu vad si placa perimata cu "dragostea nu cunoaste varsta, hurr, durr, durr".Iar, eronat.Trebuie sa contina si un relativ bun-simt si respect fata de sine.Este eronat si relativismul folosit ca perna de salvare de multi oameni,cand incearca sa justifice stupizenia actiunilor sale, mai ales "normalul meu nu e si normalul tau".Ah? Si daca vin eu cu o Berreta pe cap si una la tampla ta, spunandu-ti ca normalul nu accepta relativitate, ha? Caz ipotetic, desigur.Dar variatiunile sunt pe teme similare.

| Dumnezău a răspuns (pentru xqMelaniiie):

Nu cu tine discutam, daca te-ai uita mai atent.Si nu exista nici suflet, nici "pereche", da' asta e alta poveste.Din cate stiu, Jolie n-are operatii chirurgicale decat la buze; oricum, e doar acceptabil look-ul ei.Merge de-un quickie.

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu sunt interesată să-ți schimb percepția, oricum pari a avea idei destul de bătute în cuie.
Ți-am înțeles punctul de vedere, e ok. Însă pe mine personal nu mă deranjează nici un fel de cuplu/relație (cât timp nu se încalcă legea; mă refer în special la pedofilie).

Din partea mea, fiecare să facă ceea ce îl face fericit, să se iubească cine cu cine dorește. Este strict problema lor. Nu văd de ce ar trebui să mă deranjeze fericirea altora (oricât de diferiți ar fi față de mine). Cine sunt eu ca să-i judec? Cu ce drept și de ce? În ce fel mă privește?...
Nu știu, dar așa gândesc eu...

| Dumnezău a răspuns:

Tu mai crezi in prostelile astea de pe vremea cand oamenii construiau situri megalitice din? Pacat ca ai avatar cu AC/DC, ar fi de asteptat altfel de lucruri din partea ta, nu intrebari puerile de genul.Ia incearca si niste busuioc sub perna sau niste usturoi pe prispa, vezi, functioneaza?

| xqMelaniiie explică (pentru Dumnezău):

Nu cred dar eram curioasa...I-am povestit bunicii si ma tot bate la cap...

| larissuka a răspuns:

Asa zice o vorba din batrani!winking

| TatianaCecilia a răspuns:

Am auzit si eu asta.In seara de Dragobete, avand in vedere ca ziua indragostitilor nu este o sarbatoare romaneasca, este imprumutata de la americani, daca iti pui busuioc sub perna iti vei visa alesul, aleasa.

| xqMelaniiie explică (pentru TatianaCecilia):

Dar eu l-am visat de ziua indragostitiilor si apoi de dragobete!

| TatianaCecilia a răspuns (pentru xqMelaniiie):

Nu mas baza foarte mult pe treaba asta.In fond si definitiv sunt doar superstitii.Nimeni nu iti poate garanta ca asa este.

| MaxEnergyzed a răspuns:

Nu cred decat daca ti se potrieste...happy