| DragosDulcyc a întrebat:

in biblie se spune ca Adam si Eva au avut doi copii Kain si Abel. Kain la omorat pe Abel apoi a plecat in lume sa se casatoreasca. Cu cine s-a casatorit? (avand in vedere ca se presupune ca Adam si Eva erau primii oameni de pe pamant ).

2 răspunsuri:
| Maidanezul a răspuns:

De ce nu citesti la Religie gasesti toate parerile posibile.dar tin minte ceva cu tinutul Nod ia pune mina pe Biblie si vezi ce zice pe acolo.

| DragosDulcyc explică:

Crezi ca am timp sa citesc toata biblia? Vreau doar raspunsul acestei intrebari.