| ApArEnTeiNsElAtOaRe a întrebat:

Am si eu o problema cu sarutul...am 13 ani si de curand o sa implinesc 14
Am fost cu un baiat in jur de 2 asptamani, el a fost primul pe care l-am sarutat...si sincer ori nu am stiut eu cum sa fac... ori el nu stia sa sarute
Avea grava problema cu edschisul gurii...Sau poate nu stiu eu sa sarut?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Stai linistita, pe parcurs vei invata.
Cum zicea si Py. lucrurile vor veni de la sine.
:*

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Repetitia e mama invataturii.big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fazele astea vin natural, dar la varsta potrivita. Tu esti inca un copil si e prea devreme sa incerc faza cu sarutul, de aceea nu te descurci.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca nici unul din voi nu stie sa sarute, aveti timp sa invatati, oricum sunteti c-am mici pentru asa ceva.

| psiholoaga a răspuns:

Adica o tinea inchisa sau cum? Ce insemna "grava problema cu deschisul gurii"? Daca o tinea inchisa, probabil nu era pregatit pentru un sarut. La urmatorii, mai insista. Practica duce la perfectiune.

| Psihoyounger a răspuns:

Mai asteapta cativa ani, apoi vei vedea cum lucrurile vor veni de la sine...

Psihoyounger

| alexdop21 a răspuns:

laughing bai nu iti fa griji sarutul vine de la sine, nu exista nu stiu sa sarut eu sau altu. stai linistita si foloseste prezervativul

| EUSIATIT a răspuns:

DRaga mea sunteti teribile. nu pot sa cred ca nu ati implinit 14 nici buletin nu aveti si va ginditi ca nu stiti sa sarutati miine intrebati cum sa stai ...pentru...sex sau stii...

| DMV a răspuns:

Daca nu-si deschide gura, ia o ranga cu tine.

| cutie a răspuns:

Prima data cand il saruti una pe picior ca sa il tragi mai aproape sa ii deschizi gura

A doua intalnire +pupat(strangel tare de fata)laughing

Apoi daca nu se invata minte un pumn in fatalaughing

| kayan a răspuns:

Cand te mai saruti, lasa-te in voia sortii si incearca sa te sincronizezi cu respectivul. nu e obligatoriu sa casti gura din prima si sa scoti limba laughing... cele mai senzuale saruturi sunt cu gura inchisa... trebuie doar sa pui pasiune, sa va potriviti buzele si din cand in cand sa mai schimbati unghiurile din care va pupati...

stai linistita... nu e nimic foarte complicat. dupa cateva sesiuni o sa fii "experta" laughing

| DeeaPustoaica a răspuns:

OK. Si eu am o problema cu sarutatul...de fapt cu timiditatea. Daca tot am ajuns sa raspund la intrebarea ta, poate imi raspunzi si tu mie. Deci... daca tu ai simtit ca nu deschide bine gura iar tu o deschizi mai bine inseamna ca el e devina. Oricum daca vrei sa vezi cum sa saruti sau cum sa deschizi gura uita-et la urmatorul tutorial http://www.youtube.com/watch?v=UmKUhACEbEY si mai vreau sa precizez ca si eu am 13 ani si nu am curajul de a ma saruta. Un pupic mic acolo merge dar mai mult nu pot...nu am tupeu... mi-e rusine. Tu cum ai avut tupeul asta? ai putea te roooog sa imi spui si mie? Mercy

| delia_6706 a răspuns:

happy Incearca sa razi dupa ce il saruti asa incet si el o da te intrebe ce e? iar tu ii zici "saruti bine... da..." dar zici asta in ghilimele sa vezi daca iti zice ceba
succes!

| deleuandrei a răspuns:

Eu as sp ca la sarutat nu ezista experienta... totul vine de la sine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonimo vei tine minte primul sarut care de fapt a fost mai mult un pupic, toata viata.veti invata ori impreuna ori va vor invata altii.succes.aaa pentru sarut nu ai nevoie de prezervativ cum zice nenea alexdop.ala e pentru sex.protectie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate nu stiati nici unul sa sarutati...Stai linistita, nimeni nu s-a nascut invatat...La urma urmei, ce inseamna sa stii sa saruti?

Data viitoare, relaxeaza-te, un sarut "bun" nu inseamna sa-ti bage limba pe gat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima oara esti mai stangaci dar pe parcurs inveti. Ori tu nu ai fost atenta la nevoile sale si l-ai emotionat ori invers. Poate si el era de asemenea la primul sarut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oo da dar ma gandesc uneori cum de au curaj sa scrie asemenea topik? happy... nu`i cv anormal dar totusi asta este inca esti minora dar la 18 ani nu o samai scrii tu asemenea lucruri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oo da dar ma gandesc uneori cum de au curaj sa scrie asemenea topik ? happy ....... nu`i cv anormal dar totusi asta este inka esti minora dar la 18 ani nu o samai scrii tu asemenea lucruri !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am fost in situatia ta! nimai ca eu nu stiam sa sarut! si nu a fost nevoie sa'mi arate el.cand a inceput sa ma sarute cu limba m-am simtit ciudat! dar m-am luat dupa el. la al doilea sarut mi-a zis ca sarut bine.asa ca nu'ti face griji! sarutul vine de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.totul vine de la sine, nu te speria oricum nu-s in masura sa comentez ca sunt in aceeasi situatielaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi m-am cuplat cu un baiat mai scund decat mine si nu stiu cum sa fac sa il sarut.am incercat o data si a durat cam 19 secunde\