| anonim_4396 a întrebat:

Am sters din greseala intrebarea, in sensul ca nu mai apare postata de mine, asa ca o voi reposta din nou.

De ce unele vedete de la Hollywood ajung dependente de droguri?
Daca in lume este interzisa comercializarea si vanzarea drogurilor, atunci de ce la Hollywood se permite si nimeni nu ia masuri?
De ce vedetele din Romania nu ajung dependente ca cele de la Hollywood?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Celebritatea e o chestie care nu e pentru oricine
e o presiune mare, iti schimba viata total, samd
exemple: paparazzi care te vaneaza, oameni care se uita diferit la tine, fiecare parte a vietii tale de pana atunci e analizata si criticata, samd, si apoi esti blamat serios ca ai facut ceva naspa, adica, daca nu esti idol ci fiinta umana... nu vreau sa iti spun cat de multi nu au scos-o din "tarfa" pe Kristen Stewart, care a fost cu partenerul din filmul Twilight si toti fanii oooowoaaaaaaauuuuuuu, si apoi si-a tras-o cu nustiuce regizor, sau ceva de genul asta, care avea dublu varsta ei si era si casatorit, iar apoi a avut criza de sexualitate si a ajuns lesbiana, adica e om, NU STATUIE PE UN PIEDESTAL

la Hollywood e interzisa vanzarea de droguri, DAR, sunt droguri in ultimii draci (oras foarte bogat foarte aproape de granita cu Mexic-ul, de unde vin droguri in rautate pentru toata America), iar politia nu se leaga nicaieri de oameni bogati sau vedete, prea cunoscute

iar la noi "vedetele" sunt tot un fel de n'ar mai fi, paparazzi sunt tot un fel de n'ar mai fi (nu iau nici pe departe banii din state) samd
adica, practic, o vedeta romaneasca trebuie sa o comita rau ca sa ajunga in gura presei

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

A aparut intrebarea, am si raspuns acum la ea. Sterge-o pe asta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, dar nu pot da evaluari sau funda acolo si nu e corect pentru cei care au raspuns, de aceea am repostat-o aici.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poti da evaluari, si parca se da funda automat la raspunsul cu cele mai bune.
Deci despre droguri, am vazut si eu, e doar un subiect de discutat aici, dar adevarul este ca drogurile sunt oferite de catre sefi, in multe industrii, nu doar acolo. Cineva imi zicea ca nu era in stare sa faca nimic, fara alea, ca avea nevoie de ele, avea si un program destul de incarcat. Poate ca acelea stiu sa se ascunda, asta nu inseamna ca nu este ca nu face ca nu are. Uneori este interpretat ca "face" cand este prins intr-un scenariu prost, si considerat ca exagereaza cand ceilalti sunt f obsedati de discutie si fac mult scandal. Unele sunt legale, daca ti le prescrie doctorul, dar cred ca ideea este, sa nu le aiba chiar orice om de rand, se obtin prin relatii pe ascunselea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci stergi pe cealalta, nu stiu ce sa zic, de ce nu poti da evaluari si funda acolo?

| Trixt3r a răspuns (pentru Mosotti):

Cand stergi o intrebare care are deja raspunsuri, intrebare ramane ca si cand ar fi postata de "Anonim" si nu mai poti edita intrebarea, pentru ca nu esti "Anonim".

| Mosotti a răspuns (pentru Trixt3r):

Pai nu parea nici una cu anonim, cel putin la mine.

| Mosotti a răspuns (pentru Trixt3r):

Acuma da, apare cu anonim.

| johnny1sibianul a răspuns:

Hei, se iau măsuri și acolo! Chestiunea este că cei de acolo, au ajuns la un nivel de creație foarte înalt, și caută noi provocări, mai excentrice și inovative! În schimb, vedetele din România, nu mai sunt interesate de progres și perfecțiune o dată ajunse în top social și artistic! Oricum, și oriunde se petrec astfel de fapte, drogurile reprezintă o " scurtătură '' iluzorie și utopică!