| dem1234 a întrebat:

Am trecut printr-o experienta neplacuta in urma cu 2 luni.Se pare ca o fata care se dadea o buna prietena a dovedit contrariul.Aceasta femeie impreuna cu prietenul ei mi-au smuls telefonul din mana chiar in timp ce eram conectata pe facebook si vorbeam cu iubitul meu Acestia, impreuna, au folosit niste poze facute special de ei impotriva mea postandu-le in contul meu si comentand in locul meu pe profil.Au schimbat parola si email cu ale lor si pe al meu mi l-au blocat. Dupa toate astea m-au dat afara din casa furandu-mi tot ce aveam. Bineinteles ca am fugit la politie dar chiar vreau sa stiu daca imi mai pot recupera contul sa sterg continutul postat de ei ...Astept raspunsuri!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca tu ti-ai setat parole foarte usor de aflat si alte chestii de acest gen iti meriti soarta.
Dar nu uita, poti face un cont nou si sa raportezi celalalt cont si asa ai o sansa sa rezolvi situatia si acel cont sa fie sters.

| dem1234 explică (pentru OldSoul):

Cum am scris si mai sus ...telefonul mi.a fost smuls din mana chiar cand eram conectata ...am pus mai multe persoane sa raporteze contul si nu s.a intamplat nimic. daca era asa usor nu mai accesam TPU happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur vei primi inapoi dupa ce politia isi va face treaba.
Dar probabil va trebui sa faci legatura si cu adminii situ-lui (facebook).

| dem1234 explică (pentru anonim_4396):

Politia nu m.a ajutat cu nimic ..lucrurile astea nu s.au intamplat in Romania(lucrurile astea s.au intamplat in octombrie)..nu stiu cum sa fac legatura cu adminii facebook happy.

| dem1234 explică:

Lucrurile astea s.au intamplat in octombrie..nu am putut impiedica nimic..nu am avut acces la pc cateva zile si am pierdut. politia nu face nimic laughing nu au ei treaba!