| anonim_4396 a întrebat:

Am un abonament neplatit la orange si de vreo 5 ani de cand m-am lasat de oange tot imi vin facturi ca ma dau in judecata daca nu platesc, chiar pot da sau doar gura e de ei?

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu Orange isi va recupera banii de la tine. Ori vei plati de buna voie ori vei fi executat silit.
Bafta!

| ikram a răspuns:

Normal ca te pot da in judecata, daca nu ai platit abonamanetul, si la banii aia care ii aveai de plata iti curg si penalitati. Asa ca ai sa te trezesti ca esti citat la instanta. O sa dea creanta ta la firma de recuperari daca nu au facut-o deja ca sa nu se complice ei.