| shotys a întrebat:

Sal TPU. tatal meu are abonament Orange de 13 euro, noi am vrea sa il micsoram dar cei de la Orange nu vor, vreau sa il micsorez pentru a face la ei un abonament de net de 16 e. nu vor sa il faca nici pe facturi diferite, ca sa pot sa le dau teapa pe cel de voce 13e. as face ab de net pe numele meu dar nu stiu daca trebuie sa platesc in avans 3 luni de abonament. invatati-ma ce pot sa fac sa fie mai bine pentru mine. va multumesc

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face aceasta schimbare doar la expirarea celor 2 ani sau 1 an de abonament.Eu l-am redus.Dar cand mi-au expirat 2 ani de abonament.Ai inteles gresit ca nu vor.NU SE POATE.Au si ei niste reguli.Verifica data cand ii expira abonamentul.

| Darius392 a răspuns:

Asteapta sa se termine ( 2 ani ) si intrerupe-l.

| shotys explică (pentru Darius392):

Pai 13 + 16 +tva ori 24 de luni eu zic ca este prea multi bani si nu am beneficiile atat de bune de la ei. pe mine ma intereseaza doar netu

| Darius392 a răspuns (pentru shotys):

N-ai ce face, daca ti-au zis si ei...

| InVisible99 a răspuns:

Daca vrei sa schimbi abonamentul tatalui tau trebuie sa fi trecut 2 ani de cand si-a facut abonamentul de 13 euro...La Orange stiu ca se pot face mai multe abonamente pe un singur nume.Insa cauta pe net telul de la servicii cu clintii Orange ori mergi la un magazin central din orasul tau si vorbeste cu ei.

| parvuconst a răspuns:

Nu iti cer decat o luna in avans, dar nu te risca cu ei pentru serviciul de internet, unu la mana te da in judecata in termen de 5 ani si platesti si penalizari.