| selenahermy a întrebat:

Am un coleg in clasa.Multi cred ca e prost dar eu fiind colega lui de banca am auzit de la el povestea lui de viata si nu cred ca e prost! Mi-a spus ca mama lui i-a zis ca el e crucea pe care ea o duce si ca il bate chiar si cu cureaua! Nici bunicasa nu-i de lepadat: la cea mai mica greseala a lui o apeleaza pe maicasa si asta ii interzice jucariile, calculatorul, televizorul, iesitul afara...
Nu este acceptat de celelalte grupuri de elevi si se simte foarte prost.
A spus ca mai bine il omoara cineva sa scape de viata asta de caine pe care o are.Degeaba i-am spus ca viata merita traita!
A fost si la psiholog dar nu l-a schimbat cu nimic.Este cam sacaitor dat fiind ca el vrea sa ii distreze pe toti dar ii enerveaza este si batut de colegi! Macar de avea o oaza de liniste la scoala sau acasa dar tot timpul este in tensiune. Ce sa fac? Va rog cat pot de mult daca aveti solutii sa imi spuneti!

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

Greu de raspuns la cazuri din astea, are nevoie de prieteni buni, care sa l inteleaga, sa l faca sa zambeasca, sa iasa impreuna, poate reusesti tu sa indeplinesti conditiile astea, baiatul traieste un cosmar, e traumatizat

1 răspuns:
| CandyTetris a răspuns:

Fugi.Daca acasa nu e ordine si pace, nimic dinafara nu poate face lucrurile mai bune.Baiatul ala e deja marcat,sansele ca el sa aiba un viitor normal sunt foarte,foarte mici.Tu insa, nu ai sanse la un viitor normal, nu iti complica viata degeaba.Stiu ca suna prost si sec.Dar asa e si viata,tampita si seaca,cine stie sa fuga si sa se fereasca ajunge departe, cine nu, se-mpiedica in picioarele altorasad. Hope I helped.happy