| anonim_4396 a întrebat:

HELP! Iubitul meu sta acasa cu bunicii(ca maicasa e plecata in strainatate).Si bunicasa a inceput sa ma urasca foarte tare crezand ca sunt o influenta rea asupra lui.Treaba sta in felul urmator: Avand in vedere ca el a terminat a 8-a in ultimele 2-3 saptamani nu au mai facut nimic la scoala si el a cam lipsit,si il inteleg,dar din contra i-am spus sa mearga la scoala ca prezenta lui conteaza mult mai ales in fata profesorilor.
Astazi la festivitatea de incheiere, mi-a sarit bunicasa in cap cum ca eu sunt o influenta rea asupra lui si ca ...am cauzat "atatea" probleme in familia lor si sa stau departe de el ca sunt mai mare [sunt a 10-a] prostii bla bla.Si nu m-am simtit prost, dar m-a deranjat ca nu am avut ocazia sa ii spun cum stau lucrurile si ca nu eu am fost cea vinovata pentru absentele lui.Programul lui e de dupa-masa iar al meu de dimineata.
Astazi mi-am auzit mai multe barfe, zvonuri si anume :
1)cum ca eu merg la scoala lui sa ma vad cu el in pauze (nu am facut asta niciodata)
2)ca atunci cand a facut pozele cu clasa, profesorii etc, ne-am sarutat (nu e adevarat.nici nu eram impreuna-asta i-a spus diriginta bunicii lui)
3)absenteaza pentru mine
4)cum ca eu vreau sa intretin relaxii sexuale cu el.
Doamne fereste! Adica. Dumnezeule mare chiar asa fenomene? Cum se poate ca bunica lui sa creada una ca asta despre mine? Cand eu mereu il indrum spre bine,sa nu mai bea sau sa fumeze atat de mult, sa ramana la scoala si toate astea.Nu eu am fost de vina pentru toate astea,ca prietenii comuni; mereu cand iesea de la scoala mergea cu cate un baiat, si mai apoi se intalnea cu mine.
Ma simt nasol in legatura cu asta, si mai ales dupa ce am auzit cele 4 barfe(care le-am numerotat).Mi-a fost de ajuns ca mi-a sarit bunicasa in cap, mai ca nu ma batea dar acum sa imi aud asemenea discutii? Auzi acolo...ca vreau sa intretin relatii sexuale cu el.Doamne fereste!
Cu ce avem amandoi noroc? In toamna cand incepe scoala o sa se mute in apartament cu un prieten, parintii ii permit.Deci cred ca avem noroc cu asta.Dar eu ce sa fac si cum sa rezolv? Eu i-am spus clar lui,ca nu renunt pentru nimic in lume,indiferent de cine imi sta in cale,ca ii bunicasa,ca e X ca e Y,nu ma intereseaza.Dar problema e ca el nu ma prea asculta cand ii spun sa nu faca ceva,e mai rebel si de capul lui,nu asculta decat de parintii lui, nici de ei uneori.

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Bunica lui nu face altceva decat sa il protejeze. Batranii in general, nu au o gandire foarte complexa, nu despica firul in 4. Singurul raspuns la intrebarea "de ce nu se tine baiatu' meu de scoala?", ai fost tu. Este cea mai simpla explicatie, si cea care a multumit-o. Nu prea ai ce sa faci. Sa cauti modalitati de a lua legatura cu dansa, mi se pare prea complicat...pana la urma, nu esti maritata cu el. Cum ai spus si tu, lucrurile se vor rezolva din toamna, barfele trec, totul va fi bine.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lasa copilasul in pace, se vede clar ca esti un ghimpe in talpa pentru el, nu pricep de ce nu are curajul sa iti zica in fata, oricum, lamentabil ce se intampla, o adoelscenta de liceu dupa curu unui copil.....umbla si tu cu baieti de varsta ta....macar aia nu stau cu buni

| Emilian65 a răspuns:

Daca el este asa rebel, atunci de ce mai stai cu el?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Fetele bune sunt atrase de golani. Simple as that! Aveti voi sentimentul asta "matern" cum ca trebuie sa aveti grija si sa educati rebelii...din ce ai enuntat tu, el "copilareste".....in stil mare happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru SomeRomanianGuy):

Asa e frate, nici eu nu pricep mecanismul asta de gandire al lor laughing))) halele maica sfanta