| anonim_4396 a întrebat:

Am un Huawei 10 lite. Am 800 si ceva de lei. M-am rugat ca Dumnezeu sa ma ajute să-mi plătesc comanda de 805 lei ce am făcut-o in vineri dimineață pe eMAG. Mi-am comandat un P30 lite alb, 128gb memorie interna, 4 gb ram.
Bun.
Ma bucur ca am banii ăștia si ca m-a ajutat Dumnezeu sa fac rost de ei, însă parcă am rețineri sa nu imi iau tel., desi mi-l doresc. Nu știu... trebuie să-mi fac si școala de șoferi, trebuie sa imi depun dosarul.
Voi ce ziceți, ce sa fac? Sa accept coletul si să-l vând la un pret mai mare? Sa il păstrez pentru mine si apoi pot sa fac "relaxat" banii? :=)
Sau sa ma las asa si sa îmi pun pofta in cui?
Dacă nu m-as fi rugat, as mai fi spus. Dar m-am rugat și Dumnezeu mi-a ascultat rugăciunea.
Acuma nu pot să spun că nu mi l-am luat că nu am avut bani, ci acum depinde de mine dacă vreau sa ma dau mare cu un telefon (as avea pentru câțiva ani un telefon bun, dar ma rog... nu e chiar despre a ma da mare) sau imi rezolv problemele mai importante. happy uite ca imi răspund eu singur. :=)

Voi ce ziceți?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O sa ma rog si eu sa mai lase eMAG de pret http://www.emag.ro/......DTY7QLBBM/ ai putea sa te rogi si pentru mine, ce sa spun profita de ceea ce ti-a fost daruit

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dumnezeu ne poate dărui mai mult decât putem cere noi, să știi asta!
Nici nu mă crezi ce fericit am fost astăzi când mi-am făcut socotelile și mi-a mai rămas si peste vreo 100 de lei, asa ca mi-a rămas si ceva de cheltuit.
Problema e că noi subestimam uneori puterea lui Dumnezeu. Ne mințim ca nu o facem, dar o facem.
Cum adică să nu-I pese? Cum să nu fie interesat de dorințele tale?
Este foarte interesat. Doar ca noi credem că ce rost ar mai avea si rugăciunea aceea "banală", pe care uneori o facem doar din obișnuință.
Nu știu... o sa vad ce voi face. Oricum, ma bucur nespus de mult că mi-a fost ascultată rugăciunea.
Mă rog si pentru tine. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu astept de la nimeni nimic desi ajut cum pot, dar dumnezeu asta daca exista mi-a luat ce era mai scump

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nici eu nu aștept de la nimeni. Urăsc asta. Chiar refuz uneori ajutorul unora. Pur și simplu nu vreau să fiu ajutat de om, vreau să mă descurc singur.
Și mie mi-au fost luate persoane dragi. Dar asta nu e motiv să ne supărăm pe Dumnezeu. În toată istoria au mai existat astfel de cazuri. Și până la urmă noi depindem în totalitate de Dumnezeu. Dacă o milisecunda am fi lipsiți de viața care izvorăște din Dumnezeu, am fi decât o mână de țărână. Așa că să știi că nu e frumos să vorbești de Dumnezeu ca de Costel sau ca de Dorel.

Într-adevăr e al naibii de dureros să ți se ia tot ce iubești. Practic nu mai ai pentru ce trai.
Dar iti mai spun ceva. Ține capul sus! Dumnezeu da cele mai grele bătălii, celor mai puternici soldați!

O zi frumoasă happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să dai cu banul.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Adică să cumpăr? Și apoi să mă rog pentru alte chestii? laughing