| anonim_4396 a întrebat:

Am un tată fumează țigări la fiecare 20 de minute are vârstă de 62 ani fumează de mic copil,pe mine ma îmbolnăvit de supărare când îl văd așa vicios, e vina si a mamei că l-a luat de bărbat pe lepra de tata, eu i-am zis tata nu mai fuma, ai de gând să fumezi până mori el îmi zice, da până mor ca tare i-mi place, refuză să mearga la doctor sau la psiholog, ce să fac ziceți voi fratilor sfaturi bune?

7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Eşti dobitoc.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru Laura):

Bravo ești o ratată! așa e și mata si tacto

| justanotheruser99 a răspuns:

Realizezi ca e prea târziu sa ii ceri sa renunțe la fumat, cat timp o viață întreaga asta a facut, nu?
In fine. Nu prea pot sa îți dau foarte multe sfaturi, insa unul ar fi sa încerci sa il accepți așa cum e, chiar daca te deranjează anumite lucruri la el. Pana la urma el te-a făcut pe tine, nu invers. De asemenea, ai putea sa eviți sa te certi cu el deoarece si faptul ca e stresat ii inrautateste starea. Iar daca tot continui sa ii spui sa nu mai fumeze, din contra o va face, ca sa îți demonstreze ca e in casa lui si face ce vrea.
Prin urmare, revin de unde am plecat. Cel mai bun sfat, in condițiile in care tatăl tau nu dorește sa asculte pe nimeni, este sa il accepți așa cum este. Nu are nici un rost sa iti omori nervii pe așa ceva. In timpul acesta ai putea face multe alte lucruri utile.

| Deaad a răspuns:

Ce treaba ai tu cu ce face tac-tu?
Lasa-l sa fumeze ca spartul, in ***.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai degrabă tu ar trebui să mergi la psiholog.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

De ce nu iti vezi de viata ta, lasa-l sa faca ce vrea ca este viata lui si tu nu poti sa schimbi vointa nimanui, el decide ce face cu viata... esti POCAITA?

| miolina a răspuns:

Mama ta sa puna ceapa multicica sau usturoi dar crude bine maruntite in mancare ca tatal tau sa nu le simta.