anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Am vândut un pulover de poliție pe OLX înainte de al trimite am informat bine pe cumpărătorul. Descriere la fel era bine descrisă. puloverul era mărimea 46, dar era dus la o croitoreasa și să-l scurteze puțin la mâneci că sa se potrivește cu mărimea mea S, iar de acea mărimea S ia trebuit și la persoana respectiva. Și în descriere am scris asta. Am trimis coletul și când a ajuns la ea a zis nu știu unde l-ați ținut ca are un miros groaznic, eu nu am știut asta pentru că era purtat odată și după spălat puloverul era nou ea zicea nu are cum sa fie nou cu mirosul ăsta. i-am zis ca nu am știut și am spus că coletul era împachetat de o luna aproape fiindcă mai era trimis de sorămea dar la altcineva și nu a ridicat coletul..am cerut scuze pentru toate astea și a trecut cu vederea. Revine persoana după 7-8 ore seara și îmi scrie ca puloverul este mic ba chiar trei sfert. I-am specificat la început și ei și în descriere era ca pulovăr este 46 mărime era dus la croitoreasa și la făcut pe mărimea S de cea care a avut nevoie ea, la cumpărat și a zis atunci înainte să-l ia "sper să-mi fie bun sa nu fie mic" și la cumpărat pe propria răspundere. Nu am dat nicio țeapă dânsei, nu i-am trimis puloverul rupt... Nu mi-a cerut încă să-i return banii înapoi sau să-mi trimită coletul înapoi la mine, dacă nu accept return de banii și colet am ceva consecințe?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Parcă era lămurit

https://www.tpu.ro/......-ajuns-la/