| Furnicuta000 a întrebat:

Am vazut un clip in care o fata repara gaurile din haine cu "fusing paper". Am gasit chestia aia pe net dar numai pe site-uri straine. Stie cineva cum se numeste in romana? Am incercat sa traduc, sa caut dar dar nu gasesc cu niciun chip

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.mercerie-online.ro/......-1272-1935

4 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

E mai simplu sa cosi unde se afla gaura și nici nu mai dai pe o porcărie de fusing paper happy

| Furnicuta000 explică (pentru Michaeel):

Nu e mai simplu sa cos pentru ca se vede ca e cusut

| Michaeel a răspuns (pentru Furnicuta000):

Este simplu sa cosi si nici nu se observa, numai sa stii a coase happy nu e prea tarziu sa inveti, ca daca stii sa cosi poti sa eviti situatii in care ai gauri in haine si nu sti ce sa faci.Si asa, crezi ca pui acel ''fusing paper'' si dispare gaura prin magie?

| Furnicuta000 explică (pentru Michaeel):

Oricat de bine ai coase tot se vede, mai ales daca gaura e in zona din fata. Uita-te la cum iese cu hartia aceea, practic hartia se lipeste pe dedesubt si marginile gaurii sunt apropiate astfel incat gaura dispare si nu se vede decat daca te uiti cu lupa.