| anonimulus a întrebat:

Am visat foarte urat aseara am visat ca venise diavolul langa mine si am paralizat pe loc si m-am trezit si am mai visat multe. ce pot face sa numai visez asa?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
fa seara o rugaciune pentru indepartarea raului/a gandurilor negre/tamaiaza/stropeste camera si patul cu aghiasma, fa sfanta cruce si inchina-ti perna la fel facand semnul crucii
O zi frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Inainte de a te baga in pat spune o rugaciune

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, roagă te mult lui Dumnezeu inainte de culcare, el ascultă rugăciunile noastre si ne ajută, Si nu minca niciodată seara inainte de culcare, căci de aici apar cosmarurile, stomacul plin nu poate să s i facă digestia pe timpul somnului. Multă sănătate, ce vîrstă ai?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu te supara dar as vrea mai multe detalii pentru ca nu e totul chiar foarte clar. Cum arata diavolul asta si cum adica ai paralizat? Alte detalii ale visului mai exista? Unde erai, cum era lumina etc.

Te asigur in primul rand ca visele recurente sunt destul de rare cu alte cuvinte sunt putine sanse sa mai visezi exact acelasi lucru in continuare, si daca se va intampla in mod normal va fi de maxim doua trei ori. Vise recurente au de obicei doar copii sau persoanele cu probleme psihice, deci e cam improbabil sa mai visezi asta.

Dar as fi vrut sa stiu detalii in special despre cum arata diavolul pe care l-ai visat si apoi poate reusesc sa-ti spun mai multe.