| Andreivarzaru1995 a întrebat:

Am vorbit cu o fata de 2luni de care ma simțeam atras prin mesaje! M-am întâlnit de 2-3 ori cu ea in primele 2 saptamâni dupa care am continuat numai prin mesaje! I-am batut apropouri o grămada ca imi place de ea si daca vrea sa fim împreuna, ba chiar am întrebat-o de 2 ori lucrul asta, răspunsurile fiind " iesim si vedem ", " nu stiu, nu sunt hotărâtă ". Am invitat-o in oras odata pe saptamana rezultatul fiind " nu pot acum " si " iesim saptamana viitoare "( urmând sa nu mai poată nici atunci ). Ea ma ținut 2 luni nici cu apropouri ca ar vrea, nici cu apropouri ca nu ar vrea ( practic ma ținut ca un sclav prost ). M-am enervat si i-am zis ca " oricum nu ma interesa decât sa o ***, dar m-am răzgândit ca e prea nehotarata asa ca nu o sa mai vorbesc cu ea ". Cam ce parere credeți ca are acum despre mine ținând cont ca pana la momentul respectiv am vorbit foate, foarte frumos cu ea! Merita sa ii zic asta? Credeți ca suferă? big grin

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Faptul ca tu ai avut inca un esec nu poate sa o faca pe ea sa sufere.

| T0T a răspuns:

Probabil nu are curaj sa iasa cu un necunoscut practic sau e timida. Nu ii spune asta. Intreab-o de ce te tine asa, daca ii e frica sau ceva.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este ca I-a placut conversatia cu tine, dar nu mai mult. Ai fost in "friend zone".
Nu sufera, daca era de suferit iesea cu tine. Esti doar un amic, unul care s-a dovedit a fi cam needucat.
Niciodata sa nu strici relatia cu o fata. Nu poti sti. Peste cativa ani va regasiti pe fb si puneti de-o noapte fierbinte. De stricat ti-ai stricat relatia cu fata asta, dar ai putea sa ii scrii, sa iti ceri scuze pentru gogomanie si sa ii explicit ca ti-ai dorit mult sa va intalniti. Si nu-I mai scrie, las-o pe ea (dar daca scrie, raspunde-i politicos dar rece).