| Satisfaction a întrebat:

Antichristul? Ce este acesta?

Răspuns Câştigător
| Scumpitza a răspuns:

Antichrist e cel de jos, cel care e impotriva D-zeu.nu pot sa-i pronunt numele si nici sa-l scriu.

2 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Styy ce inseamna antichrist? nu e un om [care s-a nascut sau urmeaza sa se nasca, asa cum zici tu] antichristul e ca o "religie","cult" care il reneaga pe Hristoshappy

| charonmario a răspuns:

Am vazut intrebarea pe care ai pus-o acum cateva luni si iti raspund studiez apocalipsa si tot ceea ce tine de ea de 11 ani si pot afirma cu siguranta ca DA Antichristul s-a nascut anul asta ar trebui sa implineasca 30 de ani si de anul asta o sa isi inceapa lucrarea pe pamant timpul lui de suprematie pe pamant va fi 7 ani dar cred ca Dumnezeu din mila pentru noi va scurta la jumatate acest timp adica 3 ani si jumatate va fi foamete va incepe un razboi si desi la inceput va aparea ca un inger de lumina si lumea intreaga ii se va prosterne la picioare fac o paranteza va rezolva criza si nu va mai fi foamete oamenii il vor vedea ca pe Dumnezeu iar dupa un timp la Domul Stancii in Jerusalim se va proclama singur Dumnezeu in acel moment Dumnezeu va trimite pe Ilie si Noah singurii din biblie care au urcat vii la Dumnezeu deci nu au murit Dumnezeu ii va trimite ca martori in Jerusalim si toata lumea ii va putea vedea la televizor multa lume se va intoarce la Dumnezeu in acele momente si mai ales foarte multi evrei care cred doar in Dumnezeu tatal nu il accepta pe ISUS HRISTOS daca vrei sa vorbim pe tema asta lasa-mi emailul tau iti doresc o zi binecuvantata de Dumnezeu si sa ai multa dragoste in suflet cu stima Marian Stancu