| anonim_4396 a întrebat:

Anul asta trebuie sa dau la liceu.Eu in clasa a 5 am avut media 9.67 a 6 9.73 a 7 9.32 si a 8 nu stiu cum o fi dar cred ca va fi intre 9-9.50.
Eu pana in clasa a 7 la mate am avut numai 10 9 8 7 dar a venit o profa noua si nu am mai inteles nimic la mate si am inceput sa iau numai 4 2.30 etc si la romana sunt destul de buna am avut doar media 9 pana acum.
Eu sunt din Galati si la inceput ziceam ca ma duc la LVA la filologie dupa aia la Lmk dupa aia la cuza la bilignv dupa aia la racovita si intr-un sfarsit am hotarat sa merg la economic. Daca am media asa de mare i-am zis lu maicamea ca nu mai vreau sa invat si acum ma freaca la cap ca nu o sa am bani de facultate si ca sa invat si sa nu ma duc la profil de filologie ca lumea pute de avocati etc.
Credeti ca s-ar merita sa ma duc la economic cu media mea?
Economicu e liceu de nebuni?
laughing

4 răspunsuri:
| SweetCherry a răspuns:

Nu sunt tocilara.
Eu stiu sa ma descurc.Imi fac temele in clasa imi sufla colegii, si stiu sa copiez nu ca altii care au luat 1 din asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te mai bine la o filologie sau la stinte sociale da nu te du cu medie de 9 la economic vei fi tocilara clasei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se merita, evident. Du-te la cel mai bun liceu la care poti intra cu media ta si continua sa ai rezultate cel putin la fel de bune ca si pana acum(excluzand notele la matematica de anul acesta), vei avea doar de castigat din astawinking. Si nu, economicul nu e liceu de nebuni, mai mult ca sigur ca sunt si copii seriosi si silitori pe acolo.Cat despre profil, consulta-te cu porfesorii si cu ajutorul acestora, decide-te care ar fi cel mai potrivit pentru tine si cel care te va ajuta cel mai mult in viitor.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt clasa a 8-a.(Fata)

Va rogggg! Ajutati-ma...pentru ce profil credeti ca pot opta?
IN cls a 5. a am avut med : 7. 73. 6A-8. 25. 7A-8. 55. iar in a opta presupun ca 9. va rog... sfaturi.Ms anticipat!:*